Coex - co to znaczy? - dwdomel.pl
>BAZA WIEDZY

Baza wiedzy specjalistycznej


Dostęp do specjalistycznej wiedzy dla każdego z nas jest bardzo ważny - w szczególności, gdy jest to częścią naszej pracy i na codzień wielokrotnie musimy posługiwać się wyspecjalizowanymi nazwami i zwrotami opisującymi stolarkę otworową. Dla wielu z nas jest to nieustanna inspiracja. Uwielbiamy dzielić się doświadczeniem i ciekawymi nowinkami technicznymi. Poniżej znajdują się zwroty i nazwy z którymi często spotykamy się w naszych punktach sprzedaży.

<< Powrót

Coex


Technologia ekstruzji profili okiennych PVC polegająca na jednoczesnym tłoczeniu różnych mieszanek PVC ?w jednym profilu. Technologia stosowana w oknach MS w celu ograniczenia temperatury nagrzewania się okleinowanych zewnętrznych powierzchni ram i skrzydeł ? wtedy ścianki zewnętrzne w profilach barwionych w masie są koekstrudowane na biało (nie dotyczy MS evolution). W niektórych systemach profilowych w białych profilach okleinowanych na zewnątrz ? zewnętrzne ścianki są koekstrudowane na brązowo (nie stosowane przez MS ze względu na negatywny wpływ zwiększonej temperatury na zewnętrznej powierzchni profili). Koekstruzja stosowana jest także w celu wykorzystania recyklatu czyli surowca powstającego przy recyklingu starych okien PVC lub odpadów poprodukcyjnych ? wtedy wewnętrzne, niewidoczne ścianki profili są koekstrudowane z materiału odzyskiwanego z odpadów (nie ma to żadnego negatywnego wpływu na jakość okien i pozwala na proekologiczne wielokrotne przetwarzanie PCV).

<< Powrót
>Bilans energetyczny >Charakterystyka energetyczna >Ciepły montaż (montaż 3-warstwowy) >Ciepły parapet >Coex >Dom ekologiczny >Dom energooszczędny >Dom niskoenergochłonny >Drzwi przeciwpożarowe (ppoż) >Drzwi tarasowe >Drzwi zewnętrzne PCV >Dylatacja >Energia ze źródeł odnawialnych >Ift Rosenheim >Izolacyjność akustyczna >Izolacyjność termiczna >Montaż warstwowy >Mostek cieplny (termiczny) >Nadproże >Okleiny drewnopodobne >Okno energooszczędne >Okno pasywne >Okno referencyjne >Okno referencyjne O34 >Okno termiczne >Okucia antywłamaniowe >Panele drzwiowe >Pompa ciepła >Poszerzenie okienne >Profil okienny >Przegroda zewnętrzna >Przewiązka, szpros konstrukcyjny >Rekuperacja >Rozwiązania systemowe >Skrzydła półzlicowane >Słupek ruchomy >Słupek stały >Słupki i łączniki statyczne >Szczeblina >Szczelność powietrzna budynku >Szyba bezpieczne >Szyba z ciepłą ramką >Ściana trójwarstwowa >Ściana warstwowa >Termoizolacja >Wentylacja >Węgarek (węgar) >Współczynnik lambda >Współczynnik przewodzenia ciepła >Współczynnik RW >Współczynnik U >Współczynnik Ug >Zaprawa ciepłochronna >Zaprawa na cienką spoinę >Zasuwnice do drzwi >Zasuwnice do drzwi sterowane klamką >Zasuwnice do drzwi sterowane kluczem >Zgrzew ULTRALINK >
Data dodania porady eksperta

25 czerwca 2016

Mieszkasz w bloku? Sprawdź jakie drzwi wejściowe warto kupić

Data dodania porady eksperta

04 lipca 2016

Drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie - które lepsze i dlaczego?

Data dodania porady eksperta

27 lipca 2017

Jakie są typowe wymiary drzwi wewnętrznych?

Data dodania porady eksperta

02 września 2016

Jak dobrać kolor drzwi do podłogi?

Data dodania porady eksperta

15 marca 2017

Drzwi przesuwne - od ogółu do szczegółu

Starsze wpisy


Wyprzedaz magazynowa

DW DOMEL - OKNA DRZWI BRAMY

DW DOMEL to jedna z największych specjalistycznych firm zajmujących się sprzedażą drzwi, okien, bram garażowych oraz akcesoriów związanych z w/w produktami stolarki otworowej. Historia naszej firmy sięga roku 2004. Od początku swojej działalności sukcesywnie dostosowujemy się do często zmieniających się standardów i potrzeb z zakresu marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, doradztwa oraz serwisu. W ciągu ostatnich lat działalności jako DW DOMEL osiągnęliśmy stałą pozycję na rynku dzięki bezpośredniej współpracy z dystrybutorami i producentami drzwi, okien oraz bram garażowych. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm takich jak: PORTA, DRE, DELTA, CENTURION, HORMANN i wiele innych posiadających w swoim asortymencie najwyższej klasy produkty. Bardzo zależy nam, żeby nasze produkty spełniały wszystkie wymogi klientów, co za tym idzie- posiadamy bardzo szeroki asortyment drzwi, okien, oraz bram garażowych. Każdy klient- zarówno indywidualny jak i instytucjonalny zawsze znajdzie coś co go zainteresuje.