DW DOMEL - HURTOWNIA DRZWI I BRAM
>BLOG>KIERUNEK OTWIERANIA DRZWI WEWNĘTRZNYCH

KIERUNEK OTWIERANIA DRZWI WEWNĘTRZNYCH


Ocena:

Termin dodania artykułu o drzwiach, oknach, bramach dw domel

08 września 2016

DW DOMEL - OKNA DRZWI BRAMY Oceń poradę eksperta

Decydując o wystroju wnętrza i wyborze samych drzwi wewnętrznych powinniśmy na wstępie wziąć pod uwagę aspekt praktyczny - w jaki sposób będziemy otwierać nasze drzwi oddzielające pomieszczenia. Kierunek otwierania ma ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie pomieszczeń. Drzwi mogą się otwierać w lewo lub na prawo, do środka, lub na zewnątrz pomieszczenia. Nieodpowiedni wybór kierunku otwierania może utrudniać przemieszczanie się między pokojami lub zepsuć bądź utrudnić wystrój wnętrza.

Wybierając stronę otwierania decydujemy m.in. o tym, czy drzwi będą odchylać się na ścianę, czy np na szafę lub komodę. Musimy wybrać tak, by było wygodnie wchodzić do zamykanego nimi pomieszczenia oraz z niego wychodzić tak, by nie sprawiało to problemów. Po pierwsze - wygoda to pojęcie subiektywne i każdy może mieć inne zdanie na temat otwierania drzwi, po drugie - warto upewnić się czy wybrany kierunek nie będzie powodował kolizji z innymi drzwiami znajdującymi się w sąsiedztwie.

Trochę inaczej wygląda sytuacja z kierunkiem otwierania drzwi do łazienki lub toalety. Otóż zgodnie z "Warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie", drzwi do łazienek i toalet powinny otwierać się na zewnątrz. Pamiętajmy jednak, jest to jedynie sugestia, która często nie staje się odzwierciedleniem rzeczywistych wyborów przyszłych użytkowników drzwi. Dlaczego prawnie drzwi do łazienki i toalety powinny być otwierane na zewnątrz? Możemy się jedynie domyślać - gdyby ktoś zasłabł w małej łazience i pechowo upadł pzy samych drzwiach - ciężko byłoby je otworzyć i pomóc.

Kierunek otwierania drzwi Kierunek otwierania drzwi

Teoretycznie każde drzwi można otwierać na cztery sposoby - na lewo, na prawo, do siebie i od siebie - niektóre z nich już na pierwszy rzut oka w danych warunkach stają się delikatnie mówiąc mało funckonalne.

Dodajmy, jeszcze dla porządku, że drzwi mogą być lewe lub prawe. Jak ustalić które drzwi są lewe a które prawe? Nic prostrzego. Aby określić kierunek otwierania drzwi należy stanąć po stronie, z której widzimy zawiasy (trudniej je zlokalizować w nowoczesnych systemach chowanych zawiasów, wówczas stajemy tak, by drzwi otwierały się w naszym kierunku). Stojąc na przeciwko drzwi określamy po której stronie są zawiasy. W drzwiach lewych zawiasy znajdują się po lewej stronie, a w prawych - po prawej.

Informacja, czy drzwi są lewe lub prawe jest ustalana podczas pomiaru specjalisty, który powinien również doradzić sposób i kierunek otwierania drzwi w zastanych warunkach mieszkaniowych. Możemy, choć nie musimy się sugerować tym co proponuje nam pomiarowiec - jeżeli mamy już pomysł na zagospodarowanie wnętrza, lepiej jest trzymać się swojej wizji i przybliżyć ją dla osoby wykonującej pomiar.

A jak określić kierunek otwierania drzwi wejściowych? Oczywiście analogicznie - podczas otwierania drzwi na siebie ustalamy położenie zawiasów.

DRZWI
KIERUNEK OTWIERANIA
STYL
KOMFORT

Ocena:

Poradnik eksperta o drzwiach wewnętrznych, bramach garażowych - hurtownia drzwi

Komentarz (0)

Dzień dodania wpisu o stolarce dw domel

08 września 2016

Najpopularniejsze wpisy


Komentarze artykułu dw domel

Komentarz (0)

Data porady eksperta DW DOMEL

08 września 2017

Jaka powinna być kolejność prac remontowych?

Komentarze artykułu dw domel

Komentarz (0)

Data porady eksperta DW DOMEL

27 lipca 2017

Jakie są typowe wymiary drzwi wewnętrznych?

Komentarze artykułu dw domel

Komentarz (0)

Data porady eksperta DW DOMEL

03 lipca 2017

Pełna kontrola i sterowanie z dowolnego miejsca

Starsze wpisy...


Wyprzedaż drzwi Wyprzedaż drzwi

Informacje

O firmie

Zainspiruj się

Nasze realizacje

Oferta

Porady eksperta

Promocje DW DOMEL

Pliki do pobrania

Polityka prywatności

KontaktSprzedaż detaliczna

Kontakt telefoniczny

Centrum Obsługi Klienta

86 / 215 59 85

Poniedziałek-piątek, godz. 8:00-16:00. Koszt jak za połączenie lokalne.

kom: 602 368 855

fax: 86 215 59 88

Kontakt mailowy

E-mail

zamowienia@dwdomel.pl

hurtownia@dwdomel.pl

DW DOMEL Elżbieta Zabielska, NIP: 718-120-01-88, Siedziba: 18-400 Łomża, ul. Meblowa 35

DW DOMEL Copyright © 2017 DW DOMEL. Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.