Wyniki wyszukiwania dla frazyBALKON - dwdomel.pl
DW DOMEL / WYSZUKIWARKA

Wyszukiwarka informacji DW DOMEL


WYNIKI DLA ZAPYTANIA: BALKON

Okna do domu. Jakie wybrać?

Obserwując aktualne trendy nowoczesnego budownictwa śmiało można stwierdzić, iż okna coraz częściej stanowią jego nieodzowny element, zarówno pod względem architektonicznym, jak i wizualnym. W niektórych domach są istotną częścią konstrukcyjną ściany, zaś w innych pełnią funkcję bariery ochronnej, przed czynnikami zewnętrznymi. Nie można zapominać także o ich kluczowym znaczeniu, jakie ogrywają w doświetlaniu pomieszczeń, a także wpływie na wystrój i estetykę domu.

Jak zatem wybrać okna, które spełnią Twoje oczekiwania? Propozycji jest wiele, jednak na kilka z nich warto zwrócić szczególną uwagę. Na potrzeby artykułu skupimy się przede wszystkim na oknach plastikowych.

Pasywne okna PCV o wysokiej statyce

Jeśli zależy Ci na oknach pasywnych, gwarantujących trwałość, wytrzymałość, a co najważniejsze bezpieczeństwo, doskonałym wyborem będą okna INFINITY Passive. Z uwagi na niski współczynnik przenikalności ciepła oraz wysoką izolacyjność, mają znaczący wpływ na ograniczenie strat ciepła, a co za tym idzie realnego zminimalizowania kosztów ogrzewania. Ponadto okna pasywne, odznaczają się minimalistycznym kształtem, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie przestrzeni pełnej naturalnego światła.

Energooszczędność i klasyka

Kolejną propozycją wartą dostrzeżenia są okna Energetic lub Vector. Oba modele łączy nie tylko ponadczasowy design, ale coś znacznie więcej ? energooszczędność. Starannie zaprojektowana i przemyślana konstrukcja okna Vector, wykonanego na profilu VEKA, to gwarancja oszczędności związanych z kosztami ogrzewania. Warto również zauważyć, iż model ten, już w standardowej wersji z pakietem trzyszybowym oraz trzema uszczelkami, doskonale ochroni wnętrze twojego domu przed nadmiernym hałasem. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pokazuje, że okna Vector, to propozycja, która łączy jakość z wyjątkowo przestępną ceną. Dlatego są tak chętnie i często wybierane. Zastanawiając się nad plastikowymi oknami do swojego domu, koniecznie zapytaj o nie swojego doradcę.

Klasyka na każdą kieszeń

Jeśli natomiast cenisz wygodę i nie lubisz przepłacać, bardzo dobrym rozwiązaniem będą okna PCV na profilu niemieckiego producenta Gealan - Synergic Classic. Model ten odznacza się przede wszystkim wysoką odpornością na oddziaływanie warunków atmosferycznych, ale co równie ważne jest wyjątkowo trwały, stabilny i łatwy w pielęgnacji. Stworzony z myślą o klasycznej, prostej linii skrzydła, gwarantuje ponadczasową elegancję.

Perspektywa i światło

A co jeśli marzysz o dużej i jasnej przestrzeni ze sznytem nowoczesności? W tym przypadku warto postawić na system przesuwny na profilu Perspective. Nowoczesny system HST daje możliwość tworzenia imponujących konstrukcji szklanych, okien PCV sięgających długością nawet do 5 metrów. Dzięki czemu wnętrze staje się jaśniejsze i przytulniejsze. Jest to doskonały sposób wizualnego powiększenia przestrzeni i połączenia sfery domowej z tarasem, ogrodem lub balkonem.

Nowość

Zastanawiając się nad wyborem okien plastikowych do domu warto także nieco bliżej przyjrzeć się nowościom, które proponuje rynek. Jedną z nich stanowią okna Advance. I choć parametrami cieplnymi i statycznymi można przyrównać je do modelu Synergic Classic, to jednak okna Advance posiadają nieco węższy profil, w związku z czym pozwalają na lepsze doświetlenie pomieszczeń. Ponadto, istotnym faktem jest to, że wysoka jakość komponentów i precyzja wykonania zapewniają ich bezproblemowe oraz długoletnie użytkowanie.

A zatem?

Wybór odpowiednich okien PCV, to gwarancja wymarzonego domu, odznaczającego się bezpieczeństwem, ciszą, pełnią światła i komfortu. Wszystkie z wymienionych modeli wykonane są na niemieckich profilach, renomowanych marek, dlatego zapewniają niezawodność ich użytkowania, tak jak w przypadku okna Vector.

I choć propozycji jest wiele, warto pamiętać, że ich wybór to kwestia całkowicie indywidualna, uzależniona od warunków użytkowania czy chociażby konstrukcji budynku czy odcienia fasady, do którego niekiedy warto wybrać kolor inny niż standardowy. Przy wyborze odpowiednich profili okiennych warto mieć na uwadze, że dostępne są w różnych kolorach i odcieniach. Każde z nich, które okleinujemy, zgrzewane są w technologii UltraLink. Technologia ta pozwala na uzyskanie cienkiego, estetycznego zgrzewu, znajdującego się w narożach okiennych, dzięki czemu okna wyglądają idealnie.
Czytaj więcej ...
Stojąc przed trudnym wyborem, jakie drzwi przesuwne wybrać, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i praktyczność. Systemy drzwi przesuwnych to wielkie udogodnienie dla całej rodziny, ale również podwyższenie standardu wykonania połączenia pomiędzy domem a tarasem bądź balkonem. Takie rozwiązanie to gwarancja bezpieczeństwa oraz ochrony przed zimnem i hałasem przy jednoczesnej oszczędności miejsca w pomieszczeniu. Bardzo dobrym rozwiązaniem użycia drzwi do systemu przesuwnego są modele takie jak: Centurion Semko, Porta Koncept lub Dre Scala.

W naszych punktach sprzedaży często pojawiają się pytania:

Jak zapewnić wnętrzu domu większy dostęp światła słonecznego?
Co zrobić, by mieć jeszcze lepszy widok na ulubioną okolicę czy ogród?
Jakim rozwiązaniem posłużyć się, by zyskać nową przestrzeń i warunki na aranżację wnętrz?
Na wszystkie te pytania jest jedna, uniwersalna odpowiedź: system przesuwny. Specjalistyczny system przesuwny okien o dużym rozmiarze to szansa na optyczne powiększenie pomieszczenia i zagwarantowanie większej przestrzeni doświetlanej naturalnie.

Drzwi balkonowe HST
Czym powinny charakteryzować się dobre drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne to idealny pomysł na oderwanie się od klasycznych rozwiązań, a tym samym wprowadzenie nowoczesności i elegancji do naszego domu. Wybierając system przesuwny, oszczędzamy miejsce, zyskujemy dużo więcej światła, ale również podnosimy standard bezpieczeństwa ze względu na zastosowane materiały.

Drzwi balkonowe, ST, PSK, HS - Które wybrać i dlaczego?

Skróty, którymi określa się systemy przesuwne nie są przypadkowe: odnoszą się do sposobu otwierania okien (drzwi balkonowe). System balkonowy, w którym skrzydła przesuwają się w płaszczyźnie równoległej do siebie jest nazywany ST, a do jego uszczelnienia używa się uszczelek szczotkowych. Rozwiązanie to jest dedykowane do inwestycji, w których nie ma wysokich wymagań w zakresie izolacyjności okien. Dużym ograniczeniem takich systemów jest maksymalny rozmiar skrzydła (może mieć maks. 1,2m szerokości).

System PSK opisuje elementy zbudowane z zastosowaniem standardowych profili okiennych. Drzwi PSK to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie wyjść tarasowych i ogrodowych. System uchylno-przesuwny oraz specjalne okucia umożliwiają uchylanie i przesuwanie skrzydła do szerokości nawet 1,6 m przy użyciu niewielkiej siły. Funkcjonalność konstrukcji pozwala na oszczędność przestrzeni, a dzięki dużej powierzchni szyb wnętrze jest przepełnione światłem i nabiera niepowtarzalnego charakteru. System PSK działa na zasadzie wysuwania się prostopadle do płaszczyzny ramy, a następnie porusza się w bok. Maksymalna szerokość całej konstrukcji to 5 m. To bardzo dobra alternatywa dla standardowych, dwuskrzydłowych drzwi balkonowych, a co ważniejsze - zapewnia lepszą izolację termiczną.

System przesuwny na balkon
System HS to jedno z najbardziej energooszczędnych i zaawansowanych rozwiązań. Skrzydło wystarczy podnieść za pomocą jednego obrotu klamki, a następnie je przesunąć w bok. Zastosowanie najwyższej jakości okuć umożliwia przesuwanie ogromnych skrzydeł drzwiowych (często ważą ponad 500kg) bez żadnego wysiłku. Zespół jezdny złożony z kółek poruszających się w aluminiowych prowadnicach to gwarancja płynnego i cichego przesuwania segmentów systemu. Możliwość zastosowania niskiego, energooszczędnego progu z pewnością ułatwi poruszanie się między wnętrzem a tarasem także osobom niepełnosprawnym. Wielkie, masywne skrzydła zapewnią doskonałe doświetlenie wnętrz oraz ułatwią ich aranżację ze względu na maksymalną oszczędność miejsca. Budynek wyposażony w system HS będzie zabezpieczony przed włamaniami dzięki aż 4 punktom ryglowania w standardzie. Technologia zastosowana w systemie HS pozwala na przesuwanie skrzydeł o szerokości nawet do 5 metrów! Nic dziwnego, że to właśnie systemy HS są najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez inwestorów i developerów, ale również przez architektów.

Energooszczędność w pakiecie

Wygoda, efekty wizualne i design osiągany przez systemy przesuwne to nie wszystko. Poza tymi czynnikami jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt stanowiący o wysokiej klasie systemu przesuwnego. Jest to energooszczędność. Wysoka szczelność to podstawowy wymóg w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Skrzydła muszą być szklone 3- a nawet 4-szybowymi pakietami, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na parametry energooszczędności.

Dzięki systemom przesuwnym firmy Domel wizualnie zaciera się granica między przestrzenią zewnętrzną, a wewnętrzną, przy jednoczesnym wzmocnieniu barier dla czynników zewnętrznych, a same drzwi zapewniają komfort użytkowania jakiego wcześniej nie znałeś. Optyczne powiększenie wnętrza, naturalne oświetlenie, nowoczesny design oraz niemal nieograniczona ilość wariantów kolorystycznych - to cechy, które decydują o wyborze tych produktów.

Drzwi tarasowe do domu
Czytaj więcej ...
Zabudowa balkonu pozwoli stworzyć dodatkową powierzchnię użytkową, gdzie bez względu na pogodę można zarówno przechowywać drobiazgi które wymagają warunków domowych, jak i spędzać miłe chwile podczas gdy na zewnątrz pada deszcz lub śnieg. Jeśli planujesz zabudowę balkonu, zrób to zanim zaczną się chłody i pogoda będzie uniemożliwiać prawidłowy montaż konstrukcji. Sprawdź, jakie są rodzaje zabudowy balkonów oraz jak zabudować balkon, aby spełniał on swoje funkcje przez cały rok.

W całości oszklony balkon czy loggia na stałe wpisały się w architekturę naszych miast. Spotykamy je nie tylko w budynkach nowo powstających, lecz także remontowanych. W sumie nie ma się czemu dziwić - każda ma jakieś rzeczy na które nie ma miejsca w mieszkaniu a balkon jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Przeznaczeniem zabudowy balkonu jest ochrona przed bezpośrednim wpływem negatywnych warunków atmosferycznych jakimi są deszcz, śnieg, wiatr oraz uciążliwych czynników miejskich jakimi jest w szczególności hałas. Na tak przystosowanym balkonie można przebywać znacznie częściej i dłużej niż na otwartym, nie trzeba się bowiem martwić deszczem, śniegiem czy zawieruchą. Dodatkową zaletą zabudowy balkonów jest także przedłużanie żywotności balkonu, który nie będzie musiał być tak często jak kiedyś sprzątany czy remontowany. Dużo łatwiej będzie nam utrzymywać go w czystości i hodować rośliny wymagające warunków domowych.

Rodzaje zabudowy balkonów i loggii

Na dzień dzisiejszy wyróżniamy dwa rodzaje zabudowy balkonu - jest to zabudowa w systemie ramowym oraz bezramowym. W systemach ramowych każda szyba jest oprawiona w profile aluminiowe i przesuwa się w prawo lub w lewo po torze specjalnych prowadnic. Dostępne są prowadnice wielotorowe, zależnie od potrzeb użytkownika balkonu. W zabudowie balkonu możliwe jest zastosowanie mniejszej lub większej ilości okien które będą przesuwały się w różnych równoległych płaszczyznach na zewnątrz aż do maksymalnego otwarcia. Pakiety szybowe używane w ramowych systemach powinny posiadać aprobaty techniczne. Mogą to być szyby typu float o grubości 4mm, bezpieczne szyby hartowane i klejone o grubości 4?6 mm a także szyby zespolone o grubości nawet 16mm. Wielkości okien zabudowy powinny być dobierane przez fachowców w taki sposób, aby natężenie czynników naturalnych w żaden sposób nie narażały pakietów szybowych na uszkodzenia. Przy ramowej zabudowie balkonu jej maksymalna wysokość może wynosić nawet 2,6 m, a maksymalna szerokość segmentu przesuwnego ? 1,3 m, przy czym ze względów użytkowych najczęściej wybierana szerokość to 1?1,2 m, pozwalająca na łatwe wyciągnięcie z prowadnicy skrzydła w celu jego umycia.

Zabudowa balkonu bezramowa

Zabudowa balkonu bezramowa jest systemem przesuwno-rozwiernym. Tafle szkła nie mają ram pionowych, dzięki czemu zabudowa jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz i nie ogranicza widoku przebywającym na balkonie osobom, jednak takie rozwiązanie jest nieco bardziej kosztowne od standardowej ramowej zabudowy. Podobnie jak w systemach ramowych, powinna być dobrana zgodnie z wytycznymi zawartymi w Aprobacie Technicznej. Zabudowy bezramowe mogą być wykonywane do wysokości 2,7 m, a od niej uzależniona jest szerokość panelu, która może wynieść maksymalnie 0,7 m. Przy systemach bezramowych wymogiem jest stosowanie szyb pojedynczych hartowanych o grubości 6, 8 lub 10 mm.

Pozwolenie na posiadanie zabudowy balkonu

Zabudowa balkonu w bloku niestety wymaga pozwolenia. Bez względu na rozmiar prac trzeba się udać do spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty po zgodę. Zabudowa balkonu oznacza zmianę elewacji. Jeżeli budynek wpisany jest do rejestru zabytków, należy dodatkowo uzyskać zezwolenie konserwatora zabytków. Zabudowa balkonu bez dopełnienia formalności może zostać uznana za samowolę budowlaną, która jest karalna.Jeśli decydujemy się na zabudowę balkonu to wykorzystajmy naszą dodatkową przestrzeń tak, aby być z niej w pełni zadowolonym użytkownikiem. Możemy pokusić się o stworzenie małej oranżerii. Wybierając rośliny na balkon, umieszczamy je w osobnych doniczkach lub sadzimy w skrzynkach, łącząc gatunki o podobnych wymaganiach. O doborze roślin decyduje nasłonecznienie balkonu. Na południowo-wschodnim można stawiać większość roślin (np. begonie). Na balkonie południowo-zachodnim (dobre miejsce dla osteospermum, gazanii) bywa latem bardzo gorąco - kwiaty będą wymagały częstego podlewania. Półcień uwielbiają niecierpki. Uwaga: liście dotykające szyby zabudowy balkonu mogą ulec poparzeniu.


Zabudowa balkonu pozwoli cieszyć się dodatkową powierzchnią użytkową, bez względu na pogodę. Sprawdź, jakie są rodzaje zabudowy balkonów oraz jak zabudować balkon, aby spełniał on swoje funkcje przez cały rok.
Czytaj więcej ...
Latem chętniej śpimy przy otwartym oknie. Niestety nasz spokojny sen często przerywają goście, których wcale nie zapraszaliśmy? Natrętne owady. Komary, meszki czy muchy mogą skutecznie popsuć nam dobre samopoczucie. Jak więc się przed nimi ochronić? Zamiast próbować kolejnych chemicznych środków, które nie są obojętne ani dla naszego zdrowia, ani dla środowiska naturalnego, możemy zamontować w oknie moskitiery, tworząc barierę nie do przejścia dla owadów.

Jak wybrać odpowiednią moskitierę?

Aby skutecznie chronić nasz dom przed insektami, najlepiej zdecydować się na moskitierę wyprodukowaną na miarę. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że okna będą szczelnie zabezpieczone i nawet najmniejszy owad nie będzie miał szans dostać się do domu. Wybór siatki zabezpieczającej przed insektami zależy od tego, gdzie chcemy ją zamontować. Możemy zdecydować się na moskitiery ze stałym obramowaniem, które znakomicie sprawdzają się na piętrze domu, na ramkach przesuwnych, ramkach rozwieranych lub zwijane podobnie jak rolety.

Moskitiera zwijana montowana jest bezpośrednio na oknie lub w kasecie rolety. Jest wygodna i funkcjonalna, a co najważniejsze idealnie przylega do okna. Moskitiera z ramą rozwieraną nadaje się do okien i drzwi balkonowych otwieranych codziennie po kilka razy. Dzięki nowoczesnemu systemowi zamka magnetycznego skrzydło moskitiery możemy otworzyć również z zewnątrz. Aby skutecznie chronić duże okna i drzwi tarasowe, warto wybrać moskitierę z ramą, która umożliwia przesuwanie.

Moskitiery w połączeniu z innymi elementami zamykającymi elewację

Decydując się na okno chronione moskitierą nie musimy rezygnować z pozostałych funkcjonalności okna. Dobrze dopasowana ochrona przed owadami może być zintegrowana z roletami, żaluzjami czy stylowymi okiennicami. Niezależnie od tego, na jakie okna się zdecydujemy, specjaliści z naszej firmy mogą dopasować siatkę ochronną do każdej ramy okiennej, niezależnie od stylu, czy wielkości.


Innym rozwiązaniem jest moskitiera rolowana przeznaczona do montażu we wnękach okiennych. Ma mechanizm sprężynowy, który poprawia komfort obsługi. Jest wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty. Można zastosować sterowanie łańcuszkiem umieszczonym z jednej strony siatki. Łańcuszek ułatwia obsługę szerokiej moskitiery. Blokowanie moskitiery odbywa się za pomocą hamulca łańcuszka. Na rynku pojawiły się tez moskitiery mocowane do profilu okiennego na rzepy. Kupuje się je zapakowane w pudełku. W komplecie jest taśmy samoprzylepna z rzepem, którą przykleja się do ram okna. Zaś siatka przeciw owadom ma wszytą drugą cześć rzepa, dzięki czemu łatwo mocujemy ja do obramowania. Równie łatwo moskitierę demontujemy. Kupując wybrany model takiego zabezpieczenia, zwróćmy uwagę czy producent deklaruje, że taśma samoprzylepna nie pozostawia śladów po jej odklejeniu.


Czytaj więcej ...

Ochrona przed włamaniem

21 stycznia 2016

Ochrona przed włamaniem
Kiedy następuje włamania?
Wbrew wielu opiniom, że włamanie odbywa się przeważnie w nocy, przestępstwo to popełniane jest najczęściej od godziny 12 w południe do godziny 20. Włamywacz wychodzi z założenia, że w wielu przypadkach nikogo nie ma w domu i nikt nie będzie mu przeszkadzał. W porze roku, gdy wcześnie zapada zmrok, częstość włamań jest wyższa, tzn. więcej włamań odbywa się w miesiącach zimowych niż letnich.

Gdzie następuje włamanie?
Ponieważ okna oraz drzwi balkonowe są źle lub wcale niezabezpieczane, według statystyk ponad 80% włamywaczy dostaje się przez nie, a nie - jak wielu często mylnie sądzi - przez główne drzwi wejściowe (około 11%), w przypadku których jesteśmy przeważnie gotowi wydać większą kwotę pieniędzy na ich zabezpieczenie. Firmy ubezpieczeniowe wyrównują wprawdzie straty, lecz nie wszystko, co zostało skradzione, może zostać zrekompensowane. Przemioty o wysokiej wartości osobistej, rodzinna biżuteria lub pamiątki znikają bezpowrotnie. Ponadto nie wolno pominąć w rozważaniach psychologicznego obciążenia ofiar włamania. Z całą pewnością pojawiają się pytania: "kto byłw mieszkaniu?", "czy nadal mogę czuć się bezpiecznie?"Jak następuje włamanie?
Sposoby, jakimi przede wszystkim włamywacz dostaje się do mieszkania można ogólnie podzielić na cztery grupy:
- przez nawiercenie skrzydła okiennego/
-przez otwarte lub uchylone okna,
- przez wybite szyby,
- przez wyważenie skrzydła.

W tym przypadku statyka przemawia jasnym językiem i według niej około 70% dokonanych włamań nastąpiło przez wyważenie skrzydła okiennego z ramy. Przeciętnie zręczny włamywacz potrzebuje do tego zaledwie kilku sekund i stosuje jako narzędzie tylko wkrętak. Aby temu przeciwdziałać jako autoryzowany dystrybutor okien Domel z okuciami Winkhaus w swojej ofercie posiadamy pakiet zabezpieczeń minimalizujący możliwość włamania do minimum. Pakiet ten oferujemy Państwu w cenie skrzydła.
Oznakowanie certyfikowanych elementów okien

Pamiętajcie Państwo, okna i elementy utrudniająca włamanie które posiadają certyfikaty, będą na stałe oznakowane, np. za pomocą tabliczki umieszczonej w ościeżu okucia. Taka tabliczka znamionowa musi być czytelna, o minimalnej wielkości 105 mm x 18 mm i zawierać następujące dane:

a) utrudniający włamanie element budowlany ENV 1627,
b) uzyskana klasa odporności,
c) fabryczne oznaczenie wyrobu,
d) znak nadzoru,
producent
f) świadectwo kontroli numer ...... , data ...... ,
g) miejsce przeprowadzenia badań (ewentualnie zakodowane)
h) rok produkcji.

Normy w sprawie zapobiegania włamaniom - DIN V ENV 1627 do 1630

W normie DIN V ENV 1627 zostały opisane wymagania i klasyfikacje.
W normie DIN V ENV 1628 zostały zdefiniowane obciążenia statyczne.
W normie DIN V ENV 1629 zostały zdefiniowane obciążenia dynamiczne.
W normie DIN V ENV 1630 została opisana próba włamania ręcznego.
Seria norm ma zastosowanie do okien, drzwi, bram i innych urządzeń zamykających elewację, przykładowo również do ościeżnic składanych i żaluzji opuszczanych.
Czytaj więcej ...
Data dodania porady eksperta

25 czerwca 2016

Mieszkasz w bloku? Sprawdź jakie drzwi wejściowe warto kupić

Data dodania porady eksperta

04 lipca 2016

Drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie - które lepsze i dlaczego?

Data dodania porady eksperta

27 lipca 2017

Jakie są typowe wymiary drzwi wewnętrznych?

Data dodania porady eksperta

02 września 2016

Jak dobrać kolor drzwi do podłogi?

Data dodania porady eksperta

15 marca 2017

Drzwi przesuwne - od ogółu do szczegółu

Starsze wpisy


wyprzedaż drzwi i bram

DW DOMEL - OKNA DRZWI BRAMY

DW DOMEL to jedna z największych specjalistycznych firm zajmujących się sprzedażą drzwi, okien, bram garażowych oraz akcesoriów związanych z w/w produktami stolarki otworowej. Historia naszej firmy sięga roku 2004. Od początku swojej działalności sukcesywnie dostosowujemy się do często zmieniających się standardów i potrzeb z zakresu marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, doradztwa oraz serwisu. W ciągu ostatnich lat działalności jako DW DOMEL osiągnęliśmy stałą pozycję na rynku dzięki bezpośredniej współpracy z dystrybutorami i producentami drzwi, okien oraz bram garażowych. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm takich jak: PORTA, DRE, DELTA, CENTURION, HORMANN i wiele innych posiadających w swoim asortymencie najwyższej klasy produkty. Bardzo zależy nam, żeby nasze produkty spełniały wszystkie wymogi klientów, co za tym idzie- posiadamy bardzo szeroki asortyment drzwi, okien, oraz bram garażowych. Każdy klient- zarówno indywidualny jak i instytucjonalny zawsze znajdzie coś co go zainteresuje.