Wyniki wyszukiwania dla frazyOKNA ENERGOOSZCZĘDNE - dwdomel.pl
DW DOMEL / WYSZUKIWARKA

Wyszukiwarka informacji DW DOMEL


WYNIKI DLA ZAPYTANIA: OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

Co roku, w okresie jesienno zimowym, a także wczesną wiosną bardzo często można obserwować parowanie szyb w oknach PVC - najczęściej zjawisko to jest widoczne w nowoczesnych, energooszczędnych oknach. Parowanie szyb nie świadczy o wadzie okien lub szyb, jest to wyznacznik o jakości przenikalności zimnego lub ciepłego powietrza z zewnątrz. Może to dziwnie zabrzmieć i wielu z Was to może zaskoczyć. Jeżeli doświadczyliśmy tego, że w okresie grzewczym na szybach osadza się para wodna - oznacza to, że nasze okna są szczelne i bardzo dobrze spełniają swoje zadanie.

Dlaczego moje okna mają zaparowane szyby?

Skraplanie pary wodnej na powierzchni szyb okien, najczęściej w okolicach uszczelek oznacza, że okna posiadają wysoką termoizolacyjność (tj. posiadają niski współczynnik przenikania ciepła).

Ze zjawiskiem parowania szyb najczęściej można spotkać się w miejscach, gdzie wilgotność powietrza jest stosunkowo duża, tj. w pobliżu zbiorników wodnych, w miejscach gdzie jest duzo zieleni a także tu, gdzie gromadzi się śnieg. Codziennie rano, gdy temperatura nieznacznie rośnie względem nocy, powietrze nagrzewa się, a parująca woda osadza na szybach - to stąd po otwarciu okna zimą, dosłownie w chwilę całe okno jest zaparowane, a para po jakimś czasie zaczyna się skraplać. Jest to zjawisko fizyczne i nie da się tego uniknąć.

Co zrobić, żeby pozbyć się wody na szybie okien energooszczędnych?

W przypadku, gdy wilgotność względna w pomieszczeniu jest większa niż 50% może wystapić zjawisko okresowej kondensacji pary wodnej na szybach od wewnątrz. Jest to efekt naturalny i nie ma nic wspólnego z jakością wyrobu. Im jest niższa temperatura, tym szybciej nadmiar wilgoci który znajduje się w powietrzu musi się skroplić, a zawsze skrapla się w miejscu, które ma najniższą temperaturę a pomieszczeniach najczęściej są to okolice okna i połączeń ścian - czasami są sytuacje że po wymianie okien para wodna skrapla się w innym miejscu niż okno, np. połączęnie między dachem a ścianą. Oznacza to że w tym miejscu jest problem z ociepleniem budynku. Podstawową czynnością, dzięki której zminimalizujemy lub nawet pozbędziemy się osadzania pary wodnej na szybach okien energooszczędnych to systematyczne wietrzenie pomieszczenia. W taki sposób bardzo szybko pozbędziemy się nadmiaru wilgoci w powietrzu. W przeciwnym wypadku zjawisko kondensacji pary wodnej będzie w dalszym ciągu występować.

Stare, drewniane okna nie są tak szczelne jak nowoczesne okna energooszczędne, dlatego też zjawisko skraplania pary wodnej na szybach okien, które były montowane wiele lat temu nie zachodzi lub zachodzi znacznie rzadziej - nadmiar wilgoci jest wtedy odprowadzany przez wszystkie szczeliny w oknach.

Podsumowując - w przypadku parowania szyb okien energooszczędnych po wewnętrznej stronie pakietu szybowego należy zapewnić dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, np. poprzez regularne wietrzenie. Najczęściej parowanie szyb jest wynikiem złej wentylacji.

Drugą przyczyną skraplania pary wodnej na szybach okien jest zbyt duża wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczenia. Wówczas w pomieszczeniach w których znajduje się dużo roślin, jest akwarium, basen, ozdobne elementy zawierające wodę należy stosować oszklenie o niskim współczynniku przenikania ciepła, z ciepłą ramką dystansową wykonaną ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego, które jest lepszym izolatorem niż zwykła stal. Wyeliminujemy w ten sposób powstanie mostka termicznego, czyli miejsca o gorszych parametrach termoizolacyjnych.


Nawiewniki - co to jest? Nawiewnik to urządzenie które montuje się w oknie lub bezpośrednio na ścianie, dzięki któremu umożliwiona jest wymiana powietrza w sposób ciągły, bez potrzeby ingerowania. Nawiewnik w odróżnieniu od standardowego wietrzenia zapewnia również izolacyjność akustyczną, czyli ochronę przed hałasem zewnętrznym. W swojej ofercie posiadamy 3 rodzaje nawiewników: higrosterowalne, ciśnieniowe i sterowane ręcznie.

Nowoczesne okna
Czytaj więcej ...
Modernizacja energetyczna budynku nie tylko pozwala zaoszczędzić na rachunkach i podnieść komfort mieszkania, lecz również podnosi atrakcyjność rynkową nieruchomości. Aby przeprowadzić termomodernizację w sposób gwarantujący oczekiwane korzyści, warto zwrócić się do wiodących producentów dobrej stolarki.

Dom energooszczędny który będzie zuzywał mało energii do ogrzewania powinien mieć zwartą bryłę. Może być wybudowany na planie prostokąta, a jego dach powinien być prosty, najlepiej jednospadowy bez wykuszy i lukarn. Taka budowa domu to nie tylko mniejsza powierzchnia wymiany ciepła między wnętrzem a jego otoczeniem, ale również mniejsza liczba mostków termicznych przez które ucieka najwięcej ciepła.

Zabiegi minimalizujące straty ciepła przez ściany to tylko część sukresu w poszukiwaniu oszczędności w utrzymaniu domu. Aby go maksymalizować, należy pomyśleć również o specjalistycznych oknach przeznaczonych do zmninimalizowaniu utraty ciepła wewnątrz domu. Jeśli zależy nam na tym aby dom był energooszczędny, musimy się zatroszczyć o zyski z promieniowania słonecznego - co za tym idzie, prawidłowy układ okien oraz sam dobór ich specyfikacji doprowadzi do ogromnych zysków na ogrzewaniu domu w zimne miesiące.

Po której stronie domu powinny być okna?

Przed podjęciem decyzji o lokalizacji okien, powinniśmy spojrzeć na dom z perspektywy słońca. Na najcieplejszej, południowej elewacji warto zaplanować najwięcej przeszkleń. Nawet gdy za oknem będzie wiało a temperatura będzie niska, posiadając okna energooszczędne przenikalność zimnego powietrza będzie maksymalnie zminimalizowane, a promienie słoneczne z wykorzystaniem specjalnego przeszklenia będą nagrzewać wnętrze domu. Musimy pamiętać, że aby uzyskać właściwą ilość światła dziennego i jednocześnie zapewnić naszemu wnętrzu dodatni bilans energetyczny, powierzchnia okien powinna stanowić około 20% powierzchni podłogi od strony południa a 10-20% od wschodu i zachodu.

Bilans energetyczny

Okna energooszczędne mają zdecydowanie duży wpływ na bilans energetyczny. Co to znaczy? Bilans energetyczny jest to wartość obliczana jako ciepło pozyskane przez okna, pomniejszone o straty energii przez okno w sezonie grzewczym. Jeżeli jest dodatni, to znaczy że nasze oszczędności związane z zakupem okien energooszczędnych z miesiąca na miesiąc rosną gdyż nasz wkład w ogrzanie domu jest pomniejszany. Na wszelkie straty ciepła ma wpływ współczynnik okien U - określa on izolacyjność termiczną okna (im niższy jest współczynnik U - tym lepiej!). Kupując okna energooszczędne koniecznie musimy sprawdzić zdolność szyby do pozyskiwania energii z promieni słonecznych. Jest on określany współczynnikiem G (TR).

DOMEL ENERGETIC- OKNA ENERGOOSZCZĘDNE
ENERGETIC - okna polecane do budownictwa energooszczędnego

W naszej ofercie posiadamy okna energooszczędne o bardzo atrakcyjnych współczynnikach. Okna DOMEL - ENERGETIC - to idealne rozwiązanie z przeznaczeniem w budownictwie energooszczędnym, które minimalizują koszty ogrzewania, oświetlania a jednocześnie klimatyzacji. Okna energooszczędne posiadają bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej. Wyróżniają się znakomitą izolacyjnością i gwarantują naturalne doświetlenie pomieszczeń. Ich minimalistyczne piękno doskonale współgra z nowoczesnym budownictwem.

Profil ENERGETIC w standardzie dostępny jest w 5 kolorach: Biały, Orzech, Złoty Dąb, Winchester, Antracyt. Jego szczegółową specyfikację znajdziecie Państwo w zakładce OFERTA. A dla klientów którzy chcą uzyskać jeszcze większe zyski ciepła polecamy okna INFINITY PASSIVE - więcej niż energooszczędność!

Komfortowe i ciepłe okna
Klucz do energooszczędności to dobrej jakości okna i ciepłe drzwi

Inwestycja związana z zakupem wiąże się ze zwięszonym wydatkiem, jednak procentuje na przyszłość. Z obliczeń przeprowadzonych przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wynika, że różnica między kosztem zakupu okna o parametrze Uw=1,1 W/m2K i okna pasywnego Uw=0,8 W/m2K spłaca się już po trzech latach w postaci zaoszczędzonej energii, nie wspominając o zwiększeniu komfortu termicznego w pomieszczeniach. Z rozwiązań o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych należy korzystać zwłaszcza wtedy, gdy w elewacji zaplanowano wielkopowierzchniowe okna i drzwi przesuwne.

Zgodnie w wymaganiami Unii Europejskiej, po 2021 roku, wszystkie nowo budowane obiekty mają być niemal zeroenergetyczne, natomiast te istniejące powinny zostać do tego czasu poddane termomodernizacji w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię konwencjonalną. Modernizacja energetyczna budynku nie jest już jednak postrzegana jako wymóg prawny. Coraz więcej osób dostrzega, że taka inwestycja jest opłacalna i przynosi korzyści w formie zmniejszonych kosztów eksploatacji, większego komfortu mieszkania oraz nowej estetyki budynku. Warto również pamiętać, że zapotrzebowanie budynku na energię będzie w przyszłych latach w coraz większej mierze decydować o jego wartości rynkowej.

Uwaga! Już od 2017 roku stosowane w budownictwie okna będą musiały charakteryzować się termoizolacyjnością na poziomie Uwmax=1,1 W/m2K. Prawdziwym przełomem będzie jednak rok 2021, w którym stolarka dopuszczona do użytkowania w nowych budynkach będzie miała parametry zbliżone do pasywnych, dlatego warto już teraz korzystać z bardziej przyszłościowych rozwiązań. Już od dawna oferujemy kompletne rozwiązania okien, drzwi przesuwnych i zewnętrznych, które spełniają kryterium Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.
Czytaj więcej ...
Nawet najlepiej wyprodukowane okna energooszczędne mogą utracić swoje walory użytkowe i estetyczne przez źle przygotowane miejsce osadzenia stolarki oraz przez nieprawidłowy montażu. W dzisiejszym artykule pokażemy najczęstsze błędy podczas montażu okien oraz przedstawimy jakie mogą być tego późniejsze konsekwencje.
Brak wiedzy, doświadczenia i umiejętności fachowego montażu okien może doprowadzić do niezadowolenia z użytkowania okna oraz jego szybkiego zniszczenia. W przypadku błędów montażowych mogą pojawić się zawilgocenia ościeża na którym będą rozwijać się grzyby i pleśnie a nawet może dojść do uszkodzenia elewacji wokół okna.

Jak dobrze wiecie, stolarka okienna bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich lat. Świadczy o tym wzrost współczynnika izolacyjności cieplnej Uw wymaganego w budownictwie. Jeszcze kilka lat temu norma ta akceptowała współczynniki rzędu Uw>3,0, w latach 90. Standardem był współczynnik Uw<2,0 a teraz najbardziej pożądane przez inwestorów są okna ze współczynnikiem izolacyjności rzędu Uw<1,0 (W/m2K). Fakt wyprodukowania okna o tak dobrym współczynniku nie świadczy o końcowym efekcie izolacyjności na tym samym poziomie. Źle przeprowadzony proces montażu może bardzo osłabić ten wynik.

Poniżej przedstawimy 10 najczęściej spotykanych błędów podczas montażu okien PVC.

1. Źle dobrany wymiar okien

Błąd nieprawidłowego doboru rozmiaru okien dotyczy bardziej osób zajmujących się samym pomiarem otworów przeznaczonych do montażu bądź budowlaństów odpowiedzialnych za ich przygotowanie. Okna nie pasujące do otworów montażowych wcale nie powinny być montowane ze względu na utratę statyki oraz obniżenie współczynnika izolacyjności oraz nieestetycznego wyglądu.

2. Brak oczyszczenia miejsca montażu

Często zdarza się że miejsce gdzie ma odbyć się montaż okien znajduje się gruz, luźne fragmenty zaprawy, pył oraz resztki starego uszczelnienia. Takie sytuacje mają miejsce zarówno podczas wymiany starych okien na nowe jak i podczas montażu nowych okien podczas zamykania stanów surowych. Jeżeli montażyści przed montażem nie zauważą tego i dokonają montażu w nieoczyszczonym miejscu ? z czasem mogą pojawić się przedmuchy wiatru oraz zanieczyszczenia te mogą zacząć wchłaniać wilgoć i wodę która zacznie przenikać do wnętrza pomieszczenia.

3.Niestaranne osadzenie okna w ścianie

Montażysto ? zbyt bliskie przysunięcie ramy okna do węgarka lub do samego ościeża uniemożliwi prawidłowe wykonanie uszczelnienia. Przez powstałe szczeliny z czasem zacznie wnikać wilgoć i woda, powodując zawilgocenie muru i izolacji. Błędem jest też zbyt dalekie oddalenie okna od krawędzi ościeża. Taki zabieg powoduje zbyt duże obciążenie dybli lub kotew montażowych, stwarza również ryzyko ich odkształcania co prowadzi do przemieszczania się okna pod wpływem sił zewnętrznych. Maksymalny wymiar szczeliny między ościeżnicą a ościeżem wynosi 3-5 cm. Książkowa odległość od ościeżnicy do węgarka to około 1,5cm i takiego umiejscowienia okna powinniśmy się starać uzyskać. >

4. Nieprawidłowe ustawienie okna względem elewacji budynku

Złe ustawienie spowoduje wytworzenie się mostków powietrza na krawędzi ramy okna oraz muru. W zależności od budowy ściany występują różne reguły montażu. W przypadku ściany jednowarstwowej okno powinno być umiejscowione jak najbliżej środka grubości muru, w ścianie trójwarstwowej ? w płaszczyźnie izolacji termicznej. Montaż okna w ścianie dwuwarstwowej powinien być dokonany na skraju muru w bezpośrednim sąsiedztwie izolacji lub wysunięte w jej grubość.

5. Zasłonięte lub zapchane odwodnienia profilów w oknach PVC

Okno powinno być zamontowane w taki sposób aby odwodnienia mogły pracować bez żadnych dodatkowych oporów. W przypadku zapchania bądź zablokowania odwodnieni ramy ? nasze okna mogą zacząć się niszczyć od środka co doprowadzi do spadku izolacyjności okna. Taka sytuacja może się zdarzyć np. w chwili wymiany starych okien na nowe, a parapet zewnętrzny w nowych oknach znajduje się wyżej niż wewnętrzny. W takich wypadkach należy stosować poszerzenia systemowe. Podobna sytuacja występuje podczas wymiany starych okien skrzynkowych lub istnienie szerokiego węgarka.

6. Niedokładne wypełnienie szczelin pianką montażową

Pianka uszczelniająca to jedyny materiał uszczelniający przerwy między ramą okna a otworem montażowym ? jej brak spowoduje powstanie mostków termicznych. Pianka powinna być aplikowana tak, aby szczelnie wypełniła przestrzeń między ościeżem a ramą okna. Aby uzyskać w pełni współczynnik izolacyjności okien, proces uszczelniania powinien być robiony w sposób dokładny i skrupulatny.

7. Listwa progowa

Listwy progowe ułatwiają uszczelnienie styku parapety zewnętrznego i ramy okna. Jej brak może być przyczyną wnikania wody pod ramę okna oraz zawilgocenia muru. Woda odkładająca się pod oknem po jakimś czasie znajdzie sobie ujście i zacznie przenikać do wnętrza pomieszczenia bądź pokaże się piętro niżej w okolicach stropu. Listwa progowa powinna być delikatnie węższa od grubości ramy okna ? dzięki temu umożliwi ona zamontowanie zewnętrznego parapetu pod ramą okna.

8. Niestabilne zamontowanie konstrukcji okna do muru budynku

Każde okno powinno być zamontowane na określoną ilość dybli lub kotew montażowych. Zbyt mała ilość mocowań może spowodować zmianę położenia okna na skutek parcia wiatru, gwałtownego otwierania lub oddziaływania innych czynników zewnętrznych. W takim wypadku cała rama może ulec deformacji a tynk pod siłą zmiany kształtu ramy zacznie pękać, pojawią się zawilgocenia oraz przedmuchy.

9. Klocki podporowe podstawą dobrego montażu

Rama okna powinna być podniesiona o określoną wysokość za pomocą kołków podporowych. W żadnym wypadku nie może znajdować się bezpośrednio na murze lub ociepleniu ? jej ruchy mogą doprowadzić do pękania tynku oraz zmiany kształtu krawędzi dolnej okna. Przez szczeliny zacznie dostawać się do wnętrza wilgoć i przedmuchy przez co wymiana okien okaże się daremna.

10. Izolacja paroszczelna / paroprzepuszczalna

Niestosowanie dodatkowej izolacji paroszczelnej/paroprzepuszczalnej powoduje powolną degradację izolacji właściwej. Im więcej wilgoci powstaje w pomieszczeniu ? tym szybciej izolacja cieplna zostanie zniszczona i będzie podlegała wymianie co narazi okna na zniszczenie. Aby materiał izolacyjny nie pogarszał swoich właściwości należy osłonić go od wewnętrznej strony izolacją paroszczelną, a od zewnątrz izolacją paroprzepuszczalną. Stosuje się do tego specjalne taśmy oraz folie montażowe.

Konsekwencją każdego z powyższych błędów podczas montażu okien - wynikających z braku wiedzy i umiejętności - niejednokrotnie jest zniszczenie okna, elewacji oraz ich niszczenie. Okna PVC które obecnie są sprzedawane nie sprzyjają swobodnej wentylacji pomieszczeń, wręcz przeciwnie - ich największym atutem jest szczelność i zablokowanie często niechcianego ruchu powietrza. Para wodna, która nie może uciec szczelinami między ramą a oknem próbuje znaleźć inną drogę. Często zdarza się że miejsca niedokładnego uszczelnienia stają się miejscem gdzie para wodna osiada. Zimą w tym samym miejscu dominuje niska temperatura, sprzyjająca wykraplaniu się pary wodnej która się tam dostaje. W taki sposób piana montażowa podlega ciągłemu namakaniu a ta pod wpływem niskim temperaturom tworzy mostek cieplny, przez który możemy zapomnieć o korzyściach energetycznych postałych w wyniku zakupienia lepszych, energooszczędnych okien.Prawidłowy montaż okien

Poprawny montaż okien (nowoczesnych ciepłych) powinien być więc szczelny, i opierać się na zasadzie ?szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz?. Powinien tworzyć wokół pianki montażowej (warstwa izolacji cieplnej i akustycznej) dwie dodatkowe warstwy izolacyjne: paroszczelną i paroizolacyjną. Warstwa paroszczelna od wewnątrz zapobiega wnikaniu do pianki pary wodnej z pomieszczeń, a warstwa paroprzepuszczalna na zewnątrz uniemożliwia wnikanie wody deszczowej do warstwy ocieplenia. Tylko 3-warstwowy sposób montażu okien jest poprawny we współczesnym budownictwie, a można go zrealizować z zastosowaniem wielu materiałów izolacyjnych, nie koniecznie tych najdroższych.

Podsumowując - montaż okien jest bardzo skomplikowany i podczas wymiany stolarki należy pamiętać o wielu czynnikach które w przyszłości mogą zmienić komfort i statykę nowo zakupionych okien. Fachowcy którzy od wielu lat zajmują się tylko i wyłącznie montażem okien i systemów aluminiowych wiedzę tą powinni posiadać w małym palcu i to właśnie im powinniśmy powierzać prace związane z montażem okien. Po pierwsze - posiadają oni profesjonalny sprzęt dzięki któremu sprawnie mogą pracować, po drugie ? montują okna od wielu lat i mają już obrane metody montażu i dzięki nim przez lata będziemy z dumą korzystać ze stolarki. Jako DW DOMEL zachęcamy do korzystania z montażu wykonywanego przez naszego wyspecjalizowane grupy montażowe. Pamiętaj, kupując u nas okna z montażem - koszt stolarki jest o 15% niższy.
Czytaj więcej ...
Wybór stolarki zarówno okiennej jak i drzwiowej to jeden z najtrudniejszych momentów podczas budowy lub remontowania domu. Szukając okien, niejeden inwestor odwiedza kilka salonów sprzedaży aby porównać oferty różnych producentów i wybrać rozwiązanie najbardziej korzystne zarówno cenowo jak i technicznie. Jakie okna są najlepsze? Dzięki nam dzisiaj dowiesz się na co zwracać uwagę porównując oferty i w jaki sposób wybrać najbardziej odpowiadające rozwiązanie.

Z doświadczenia wiemy że wielu klientów ma problem z porównaniem ofert kilku producentów ze względu na różnice w specyfikacji towaru. Nie do końca wiadomo czy oferta jest przygotowana zgodnie z przeznaczeniem stolarki. Inne wymagania należy stawiać w chwili zakupu okien do domu, inne do mieszkania. Jakie kryteria oceny stolarki należy przyjąć, aby dokonać adekwatnego porównania różnych ofert? Na co zwrócić uwagę w ocenie systemów, aby wybrać ten najlepszy?

Profile okienne o różnej szerokości

O właściwościach zaproponowanego systemu w głównej mierze decyduje profil okna. To właśnie na nim bazuje cała konstrukcja i to właśnie od profilu zależy jego przenikalność, komfort użytkowania lub jego brak. Profile okienne potrafią się znacznie różnić pod względem budowy. Na dzień dzisiejszy występują o głębokościach (70mm, 82mm, 90mm). Jest do powiązane z liczbą komór, grubością ścianek komór i wpływa na samą eksploatację stolarki. Zawsze zaczynając porównanie ofert okien należy porównać ze sobą głębokości zabudowy. Szerokość ramy okna ma szczególne znaczenie przy zastosowaniu szyb o specjalnych właściwościach, tj. szyb dźwiękoszczelnych lub podwyższonej odporności na uszkodzenie mechaniczne lub zbicie. Użycie tego typu rozwiązań wymusza użycie grubszych profili okiennych. Profile o głębokości do 70mm są kompatybilne z pakietami szybowymi o maksymalnej szerokości 42mm, głębsze oczywiście mogą pomieścić szersze pakiety.

Co to są komory w profilach okiennych i czemu one służą

Komora w profilu okiennym to nic innego jak wyodrębniona przestrzeń w profilu okna. Ma to na celu spowolnienie przenikania różnicy temperatur przez ramę okna. Tak więc im profil jest szerszy - tym więcej komór pomieści, a tym samym tym lepsze właściwości przenikania może osiągnąć. Niestety - zdarza się że producencie okien tworzą sztuczne komory poprzez ich pomnażanie. W wyniku zastosowania takich przegród nie przekłada się w żaden sposób na poprawę współczynnika przenikania ciepła. Najważniejszym współczynnikiem przy wyborze okien jest współczynnik U. Pojawia się on w wielu miejscach, np. Ug - współczynnik opisujący właściwości pakietu szybowego, Uf - ramy, natomiast wartość tego parametru dla całego okna określana jest jako Uw. Jeśli w otrzymanej ofercie znajduje się jedynie ogólny parametr U - koniecznym jest doprecyzowanie o który współczynnik chodzi.
Szukając okien energooszczędnych należy szukać takich, które będą wyposażone w pakiet o jak najniższym parametrze Ug. Większość okien energooszczędnych jest szklona 2-komorowymi (3-szybowymi) pakietami, o współczynniku Ug = 0,5 W/m2*K, dzięki czemu uzyskują niemal doskonałe właściwości przenikania ciepła. Czy warto w nie zainwestować skoro są nieco tańsze rozwiązania? W porównaniu z jednokomorowym (2-szybowym) pakietem o współczynniku Ug = 1,1 W/m2*K, zatrzymują one nawet do 40% ciepła więcej a tym samym w okresie grzewczym możemy zapomnieć o wysokich rachunkach za ogrzewanie pomieszczeń.

Na czym polega ta doskonałość pakietów 3-szybowych... Energooszczędne pakiety 3-szybowe składają się z 3 tafli szkła które oddzielone są od siebie gazem szlachetnym. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów używania pakietów 3-szybowych, pokrywane są one różnymi powłokami, np. przeciwsłonecznymi zabezpieczającymi pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem.

Okucia okna - co to jest i jakie ma zastosowanie

Okucia okna to nic innego jak uzbrojenie okna w klamkę oraz konstrukcję - najczęściej stalową - służącą do zamykania okna. W zależności od zastosowanych okuć, okna mogą różnić się sposobem zamykania i otwierania, a nawet samymi parametrami dotyczącymi poziomu energooszczędności czy szczelności. Najczęściej okna są wyposażone w w okucia rozwierne, ale coraz częściej klienci decydują się na opcję okuć uchylnych z bolcami antywyważeniowymi co znacznie zwiększa bezpieczeństwo a samo okno podczas otwierania i zamykania wydaje się być masywniejsze. Badrzo innowacyjnym rozwiązaniem od niedawna stały się również zawiasy chowane - są one zainstalowane po wewnętrznej stronie ramy i dzięki temu zabiegowi okna nadają wnętrzu stylu i elegancji. Podczas porównywania oferty należy zwrócić na to, jakie okucia zostały dobrane do systemu, zwłaszcza jeżeli są to drzwi tarasowe. Pamiętaj - okucia przesuwne zawsze będą droższe od standardowych rozwierno-uchylnych.

Wzmocnienie okien a ich waga

Od wielu lat funkcjonuje powiedzenie: im solidniejsze okno - tym cięższe. To prawda.. okna zawierające dużo wzmocnień będą zdecydowanie cięższe od standardowych okien. Dlaczego? Wszystkie wzmocnienia z reguły wykonane są ze stali. Niejednokrotnie zdarza się że pojedyńcze okno wyposażone w pełen zestaw zabezpieczeń potrafi ważyć nawet kilkaset kilogramów.

Detal ma znaczenie - zwróć uwagę na szczegóły i wyposażenie dodatkowe

Jakość okien zależy od wszystkich detali. To nic innego jak wyposażenie dodatkowe decyduje o finalnej decyzji zakupu bądź odrzucenia oferty - zwłaszcza jeśli wybiera pomiędzy dwoma, praktycznie takimi samymi ofertami pod względem technicznym i cenowym.

W naszej ofercie posiadamy systemy okienne o przeróżnych zastosowaniach - jedne z nich mają przeznaczenie do użytku jako witryny sklepowe, inne są polecane w realizowaniu budownictwa pasywnego, a jeszcze inne są przeznaczone do zabezpieczenia pomieszczenia jak tylko się da. Każde z naszych profili możemy uzbroić w eleganckie klamki, mechanizmy blokad obrotu, klucze, zaczepy antywyważeniowe czy mechanizmy mikrowentylacji z możliwością regulowania szczelin i wiele innych opcji. Jeżeli potrzebujesz wyceny - koniecznie powiedz jakie będzie przeznaczenie okien - na podstawie tej informacji jesteśmy w stanie dobrać najbardziej pasujące rozwiązania.

Autoryzowany montaż to podstawa

Jeżeli została wybrana najkorzystniejsza oferta na stolarkę został do ustalenia ostatni element realizacji zamówienia - jest nim montaż. Jak wiemy stolarka może posiadać znajomite współczynniki przepuszczalności powietrza, stolarka może być wyposażona w wyśmienite elementy dodatkowe, a mimo tego jeżeli zostanie niepoprawnie zamontowana - zdecydowanie nie będziemy z niej zadowoleni. My, jako firma współpracujemy z montażystami którzy od wielu lat zajmują się montażem tylko i wyłącznie okien. Są to profesjonalniści którzy naprawdę znają się na rzeczy i bez problemu przeszli autoryzację producentów stolarki.

Jesteś na etapie szukania firmy która zaoferuje najlepsze i tym samym najtańsze rozwiązanie? Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się - przygotujemy wycenę wraz z dokładną specyfikacją towaru!
Czytaj więcej ...
Data dodania porady eksperta

25 czerwca 2016

Mieszkasz w bloku? Sprawdź jakie drzwi wejściowe warto kupić

Data dodania porady eksperta

04 lipca 2016

Drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie - które lepsze i dlaczego?

Data dodania porady eksperta

27 lipca 2017

Jakie są typowe wymiary drzwi wewnętrznych?

Data dodania porady eksperta

02 września 2016

Jak dobrać kolor drzwi do podłogi?

Data dodania porady eksperta

15 marca 2017

Drzwi przesuwne - od ogółu do szczegółu

Starsze wpisy


wyprzedaż drzwi i bram

DW DOMEL - OKNA DRZWI BRAMY

DW DOMEL to jedna z największych specjalistycznych firm zajmujących się sprzedażą drzwi, okien, bram garażowych oraz akcesoriów związanych z w/w produktami stolarki otworowej. Historia naszej firmy sięga roku 2004. Od początku swojej działalności sukcesywnie dostosowujemy się do często zmieniających się standardów i potrzeb z zakresu marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, doradztwa oraz serwisu. W ciągu ostatnich lat działalności jako DW DOMEL osiągnęliśmy stałą pozycję na rynku dzięki bezpośredniej współpracy z dystrybutorami i producentami drzwi, okien oraz bram garażowych. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm takich jak: PORTA, DRE, DELTA, CENTURION, HORMANN i wiele innych posiadających w swoim asortymencie najwyższej klasy produkty. Bardzo zależy nam, żeby nasze produkty spełniały wszystkie wymogi klientów, co za tym idzie- posiadamy bardzo szeroki asortyment drzwi, okien, oraz bram garażowych. Każdy klient- zarówno indywidualny jak i instytucjonalny zawsze znajdzie coś co go zainteresuje.

DW DOMEL Copyright © 2017 DW DOMEL. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.