Wyniki wyszukiwania dla frazyROLETY - dwdomel.pl
DW DOMEL / WYSZUKIWARKA

Wyszukiwarka informacji DW DOMEL


WYNIKI DLA ZAPYTANIA: ROLETY

Rolety to propozycja aranżacji okna, która dzięki swojej prostocie i funkcjonalności z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Rolety okienne są praktyczne, odznaczają się dużą wygodą użytkowania i przede wszystkim dostępne są w coraz większej gamie kolorów, wzorów i materiałów. Jeszcze kilka lat temu rolety były produkowane w kilku / kilkunastu kolorach i wzorach, a na dzień dzisiejszy możemy wybierać pomiędzy setkami propozycji. Dzięki temu możemy je łatwo dopasować do każdego wnętrza.

Aktualne trendy w dekoracji okien skłaniają się ku prostocie i minimalizmowi. Osoby które zdecydowały się na zakup rolet cieszą się ich idealnym wkomponowaniem się w przestrzeń pomieszczeń. W tym roku modne są rolety w odcieniach kremowych, ale jako sprzedawca widzimy wzrost popularności wzorów zawierających lekko wyróżniające się wzory z elementami roślinnymi.

Wyróżniami kilka charakterystycznych typów rolet wewnętrznych. W okresie letnim zdecydowanie rośnie zapotrzebowanie na elementy którymi można przysłonić okna aby słońce nie przeszkadzało w codziennych czynnościach. W tym roku bardzo dużą popularnością cieszą się rolety japońskie oraz typu dzień i noc. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rolety rzymskie, lecz do ich stosowania musimy zachować odpowiedni styl wnętrz.

Rolety okienne - prostota i elegancja

Prostota i elegancja to dwie najważniejsze cechy przy wyborze rolet dla siebie. Dekoracja okien to wciąż utrzymujący się trend, lecz ważne jest aby nie przesadzić z ich eksponowaniem. Modne są rolety w neutralnych barwach, dzięki czemu niezależnie od umeblowania będą zawsze pasowały do pomieszczenia. Takimi kolorami są jak już wcześniej wspomnieliśmy odcienie beżu, bieli oraz delikatnych pastelowych kolorów.

Rolety japońskie zamiast zasłon

Często pojawiają się zapytania związane z roletami japońskimi, zwanych inaczej zasłonami panelowymi. Stanowią one bardzo ciekawą alternatywę dla znanych każdemu verticali. Dodatkowo - rolety japońskie - stanowią bardzo oryginalną i ciekawą opcję zasłonięcia wnętrza od promieni słońca dzięki czemu spokojnie możemy oddać się oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych czy też innym czynnościom domowym. Dla osób które jeszcze nie wiedzą czym są rolety japońskie, a chciałyby je poznać - są to długie pasy o szerokości od 40 do 100 cm, które poruszają się po szynie w kilku równoległych płaszczyznach, podobnie jak verticale. Pasują idealnie do pomieszczeń tworzonych w minimalistycznym stylu. Nadają wnętrzu niesamowity nowoczesny wygląd. Rolety te mogą być wykonane z materiałów grubszych, które znacząco zmniejszają ilość wpadającego światła do pomieszczenia. Drugim stylem rolet jest cienki materiał, pokryty wzorami przez który częściowo światło słoneczne jest zatrzymywane a wewnątrz pomieszczenia tworzy się przytulna atmosfera.

Rolety dzień i noc

Rolety typu dzień - noc spotykane są również pod innymi nazwami - rolety zebra lub day-night (z ang. dzien-noc). Stały się one przebojem w ostanim okresie. Jest to produkt bardzo innowacyjny i stanowi praktyczny system dekoracyjny okna. Łączy ze sobą funkcjonalność i elegancję. Rolety typu dzień - noc składają się z dwóch równoległych płaszczyzn połączonych materiału ze sobą przy dolnej krawędzi. Obie z płaszczyzn podzielone są na poziome pasy połączone ze sobą cienką siateczką - stąd nazwa: zebra. Dzięki zastosowaniu systemu przewijania rolet okiennych - możliwa jest płynna regulacja natężenia światła wpadającego do pomieszczenia. Rolety dzień - noc są doskonałym rozwiązaniem dla osób które tworzą wnętrze w stylu klasycznym, ale również dla zwolenników nowoczesnych form aranżacji. Z powodzeniem przy użytkowaniu rolet dzień - noc możemy zrezygnować z używania firanek i zasłon.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie zachowują swój ponadczasowy urok od wielu lat a tym samym cieszą się ciągłym zainteresowaniem. Są oryginalne i dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Za ich wyborem przemawia fakt że jest olbrzymi wybór tkanin z których mogą być uszyte. Warto jednak zainwestować w profesjonalne materiały aby zachować ich elegancję i wieloletni styl będący uzupełnieniem zasłon. Kolory rolet rzymskich które są na topie nie odbiegają od pozostałych rodzajów - są to odcienie beżu i białego oraz lekkie odcienie kolorów pastelowych.

Swobodny dostęp do światła dziennego w ciągu dnia i możliwość zaciemnienia okien wtedy gdy zajdzie taka potrzeba to podstawa funkcjonalnego mieszkania. Co jednak zrobić, gdy swobodę tę ogranicza rozkład pokoi lub przebijające się w południe słońce, które mocno utrudnia wykonywanie najprostszych czynności? Wówczas pomocne okazuje się zamontowanie rolet z możliwością ustawiania intensywności przepuszczania światła. Jako DW DOMEL - lider w regionie - uważamy że najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na rolety typu dzień - noc w kasecie maskującej. Do ich zalet należą m.in. łatwy montaż, demontaż oraz wysoka estetyka wykonania. Rolety są zamontowane bezpośrednio na skrzydle okna a ich użytkowanie ułatwia prowadzenie żyłkowe. Kiedy chcemy wypocząć w ciągu dnia i razi nas światło, albo chcemy obejrzeć ulubiony serial czy film a słońce odbija się od ekranu telewizora - typowe zesłony materiałowe mogą nie spełnić swojego zadania tak dobrze jak zrobią to rolety. Rolety typu dzień - noc dodatkowo pozwalają na regulację ilości wpadającego światła, bez względu na porę dnia.
Czytaj więcej ...
Latem chętniej śpimy przy otwartym oknie. Niestety nasz spokojny sen często przerywają goście, których wcale nie zapraszaliśmy? Natrętne owady. Komary, meszki czy muchy mogą skutecznie popsuć nam dobre samopoczucie. Jak więc się przed nimi ochronić? Zamiast próbować kolejnych chemicznych środków, które nie są obojętne ani dla naszego zdrowia, ani dla środowiska naturalnego, możemy zamontować w oknie moskitiery, tworząc barierę nie do przejścia dla owadów.

Jak wybrać odpowiednią moskitierę?

Aby skutecznie chronić nasz dom przed insektami, najlepiej zdecydować się na moskitierę wyprodukowaną na miarę. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że okna będą szczelnie zabezpieczone i nawet najmniejszy owad nie będzie miał szans dostać się do domu. Wybór siatki zabezpieczającej przed insektami zależy od tego, gdzie chcemy ją zamontować. Możemy zdecydować się na moskitiery ze stałym obramowaniem, które znakomicie sprawdzają się na piętrze domu, na ramkach przesuwnych, ramkach rozwieranych lub zwijane podobnie jak rolety.

Moskitiera zwijana montowana jest bezpośrednio na oknie lub w kasecie rolety. Jest wygodna i funkcjonalna, a co najważniejsze idealnie przylega do okna. Moskitiera z ramą rozwieraną nadaje się do okien i drzwi balkonowych otwieranych codziennie po kilka razy. Dzięki nowoczesnemu systemowi zamka magnetycznego skrzydło moskitiery możemy otworzyć również z zewnątrz. Aby skutecznie chronić duże okna i drzwi tarasowe, warto wybrać moskitierę z ramą, która umożliwia przesuwanie.

Moskitiery w połączeniu z innymi elementami zamykającymi elewację

Decydując się na okno chronione moskitierą nie musimy rezygnować z pozostałych funkcjonalności okna. Dobrze dopasowana ochrona przed owadami może być zintegrowana z roletami, żaluzjami czy stylowymi okiennicami. Niezależnie od tego, na jakie okna się zdecydujemy, specjaliści z naszej firmy mogą dopasować siatkę ochronną do każdej ramy okiennej, niezależnie od stylu, czy wielkości.


Innym rozwiązaniem jest moskitiera rolowana przeznaczona do montażu we wnękach okiennych. Ma mechanizm sprężynowy, który poprawia komfort obsługi. Jest wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty. Można zastosować sterowanie łańcuszkiem umieszczonym z jednej strony siatki. Łańcuszek ułatwia obsługę szerokiej moskitiery. Blokowanie moskitiery odbywa się za pomocą hamulca łańcuszka. Na rynku pojawiły się tez moskitiery mocowane do profilu okiennego na rzepy. Kupuje się je zapakowane w pudełku. W komplecie jest taśmy samoprzylepna z rzepem, którą przykleja się do ram okna. Zaś siatka przeciw owadom ma wszytą drugą cześć rzepa, dzięki czemu łatwo mocujemy ja do obramowania. Równie łatwo moskitierę demontujemy. Kupując wybrany model takiego zabezpieczenia, zwróćmy uwagę czy producent deklaruje, że taśma samoprzylepna nie pozostawia śladów po jej odklejeniu.


Czytaj więcej ...
Data dodania porady eksperta

25 czerwca 2016

Mieszkasz w bloku? Sprawdź jakie drzwi wejściowe warto kupić

Data dodania porady eksperta

04 lipca 2016

Drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie - które lepsze i dlaczego?

Data dodania porady eksperta

27 lipca 2017

Jakie są typowe wymiary drzwi wewnętrznych?

Data dodania porady eksperta

02 września 2016

Jak dobrać kolor drzwi do podłogi?

Data dodania porady eksperta

15 marca 2017

Drzwi przesuwne - od ogółu do szczegółu

Starsze wpisy


wyprzedaż drzwi i bram

DW DOMEL - OKNA DRZWI BRAMY

DW DOMEL to jedna z największych specjalistycznych firm zajmujących się sprzedażą drzwi, okien, bram garażowych oraz akcesoriów związanych z w/w produktami stolarki otworowej. Historia naszej firmy sięga roku 2004. Od początku swojej działalności sukcesywnie dostosowujemy się do często zmieniających się standardów i potrzeb z zakresu marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, doradztwa oraz serwisu. W ciągu ostatnich lat działalności jako DW DOMEL osiągnęliśmy stałą pozycję na rynku dzięki bezpośredniej współpracy z dystrybutorami i producentami drzwi, okien oraz bram garażowych. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm takich jak: PORTA, DRE, DELTA, CENTURION, HORMANN i wiele innych posiadających w swoim asortymencie najwyższej klasy produkty. Bardzo zależy nam, żeby nasze produkty spełniały wszystkie wymogi klientów, co za tym idzie- posiadamy bardzo szeroki asortyment drzwi, okien, oraz bram garażowych. Każdy klient- zarówno indywidualny jak i instytucjonalny zawsze znajdzie coś co go zainteresuje.

DW DOMEL Copyright © 2017 DW DOMEL. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.