DRZWI OD RĘKI
Ekspert radzi, czyli...

Sterowanie bramą garażową za pomocą smartfona - jak to działa?

5 min
Sterowanie bramą garażową za pomocą smartfona - jak to działa?Sterowanie bramą garażową - jak to robić za pomocą smartfona?

Żyjemy w czasach, w których mnogość dostępnych narzędzi i rozwiązań zalewa nas z każdej strony. Coraz częściej spotykamy się z urządzeniami i przedmiotami, które możemy obsługiwać zdalnie...

Żyjemy w czasach, w których mnogość dostępnych narzędzi i rozwiązań zalewa nas z każdej strony. Coraz częściej spotykamy się z urządzeniami i przedmiotami, które możemy obsługiwać zdalnie, ułatwiając sobie tym samym codzienne życie. Przykładem tego jest brama garażowa lub wjazdowa, którą dziś możemy sterować za pomocą smartfona. Zobacz, w jaki sposób się to odbywa i jakie są korzyści ze stosowania takiej opcji.

Na czym polega sterowanie bramą garażową za pomocą smartfona?

Idea smart home na dobre wpisała się już w nasze codzienne życie. Rozwój technologii sprawia, że dziś nasz telefon staje się nie tylko przedmiotem do kontaktu z innymi, ale także centralną jednostką dowodzącą, która umożliwia sterowanie pracą wielu urządzeń, w tym m.in. bramy garażowej. By było to jednak możliwe, konieczne jest, by brama posiadała specjalny napęd automatyczny, bez którego żadna aplikacja zainstalowana w telefonie nie może działać.

Należy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio dobrać napęd do tego typu bramy garażowej, jak również obciążenia, jakie musi generować. Dobrze jest więc zdecydować się na tę opcję już na etapie montażu bramy, by mieć pewność co do kompatybilności systemu, a także móc zmniejszyć koszty związane z jego montażem. W standardowej wersji napęd automatyczny umożliwia zdalne otwieranie i zamykanie bramy garażowej za sprawą sygnału radiowego. W związku z tym każdy zestaw wyposażony jest w specjalny pilot, który steruje działaniem bramy. Jak wiadomo jednak, piloty lubią gubić się w najmniej pożądanym momencie, dlatego dziś coraz więcej osób decyduje się na sterowanie bramą garażową za pomocą smartfona.

Sterowanie bramą garażową smartfonem – zalety

Dla wielu osób zdalne sterowanie bramą garażową za pomocą telefonu może wydawać się zwykłą fanaberią i funkcjonalnością, która nie jest wcale potrzebna w życiu codziennym. W końcu mamy do dyspozycji pilota, który również dobrze radzi sobie z tym zadaniem. Warto jednak pamiętać, że takie udogodnienie ma wiele korzyści i przydaje się wtedy, gdy:

  • brama garażowa jest otwierana przez wiele osób – oczywiście możemy zamówić kilka pilotów, z których będą mogli korzystać wszyscy domownicy, jednak, jak nietrudno się domyślić, prędzej czy później część z nich się zgubi lub zepsuje, co znów będzie generować kolejne problemy związane z otwieraniem bramy;
  • potrzebujemy zdalnie otworzyć bramę na dużą odległość – czasami konieczne jest otwarcie bramy wjazdowej w sytuacji, gdy nie ma nas w domu. Dla przykładu – odwiedza nas sąsiad, który chce podrzucić świeżo upieczone ciasto lub kurier chce zostawić dla nas przesyłkę. Jeżeli korzystasz z aplikacji do otwierania bramy, możesz w każdej chwili wpuścić te osoby na teren posesji, by mogły zostawić przyniesione rzeczy;
  • chcemy sprawdzić zdalnie, czy brama garażowa jest zamknięta – każdemu z nas zdarza się zaspać do pracy lub spóźnić się z zawiezieniem dziecka do szkoły czy też przedszkola. Z pośpiechu często zapominamy wówczas o zamknięciu bramy garażowej. Jeżeli natomiast

mamy zainstalowaną aplikację do obsługi bramy za pomocą smartphona, możemy w każdej chwili zweryfikować, czy brama jest otwarta i w razie potrzeby ją zamknąć.

Może Cię zainteresować również...