DRZWI OD RĘKI
Ekspert radzi, czyli...

Jak działa aplikacja do inteligentnego zamka Tedee by Gerda

15 min
Jak działa aplikacja tedee?Tedee by Gerda: inteligentny zamek

Aplikacja mobilna tedee daje Ci pełną kontrolę nad inteligentnym zamkiem, ustawieniami i zarządzaniem dostępem. Wszystko jest łatwe i dostępne na wyciągnięcie ręki – w każdym miejscu.

W dzisiejszym cyfrowym świecie coraz więcej urządzeń staje się 'inteligentnych', oferując innowacyjne rozwiązania dla codziennego życia. Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie technologii domowej jest rozwój inteligentnych zamków, które rewolucjonizują sposób, w jaki postrzegamy i używamy tradycyjnych zamków.

Wprowadzenie systemów inteligentnych zamków smart przynosi nie tylko nowe poziomy wygody, ale także zapewnia wzmożony poziom bezpieczeństwa dla użytkowników. 

Jak działa aplikacja do zamka Tedee by Gerda?

Tedee daje Ci pełną kontrolę nad inteligentnym zamkiem, ustawieniami i zarządzaniem dostępem. Wszystko jest łatwe i dostępne na wyciągnięcie ręki – w każdym miejscu. Sprawdź przewodnik i zobacz, co potrafi aplikacja Tedee.

Mobilna aplikacja Tedee zapewnia wszystkie funkcje i kontrolę nad urządzeniami Tedee, dlatego jest ona niezbędna do użytkowania i zarządzania dostępem.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do zamka Tedee?

  • Łatwa instalacja i prosta obsługa: Tedee to nie tylko aplikacja - to kompleksowy system, który umożliwia zdalne sterowanie zamkiem za pomocą jednego kliknięcia. Instalacja jest intuicyjna, a obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy.
  • Bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki: Zablokuj i Odblokuj swoje drzwi z dowolnego miejsca na świecie. Użyj aplikacji, aby udzielić dostępu dla gości, rodziny czy usługodawców - wszystko to bez konieczności przekazywania fizycznych kluczy.
  • Monitoring w czasie rzeczywistym: Dzięki funkcji monitorowania, śledź, kiedy i kto korzysta z Twojego zamka. Zyskaj spokój ducha, mając pełną kontrolę nad dostępem do swojego domu.
  • Indywidualne Ustawienia: Dostosuj swoje zamki według preferencji - ustaw harmonogramy otwierania drzwi, zarządzaj użytkownikami i otrzymuj powiadomienia w czasie rzeczywistym.
  • Nowoczesny design, niezawodność, Innowacja: Tedee łączy w sobie estetykę, niezawodność i najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby dostarczyć Ci najlepsze doświadczenia związane z bezpieczeństwem w Twoim domu.

Rejestracja nowego konta i logowanie

Po uruchomieniu aplikacji możesz przystąpić do tworzenia konta w systemie Tedee. Proces rejestracji jest bardzo intuicyjny, umożliwia  komunikację ze inteligentnym zamkiem, zapewnia dostęp i rejestruje każdą czynność, zapewniając tym samym pełną kontrolę i wygodę wszystkim użytkownikom systemu.

Po prawidłowym zakończeniu procesu rejestracji możesz zabezpieczyć połączenie kodem PIN i identyfikacją biometryczną w ustawieniach aplikacji. Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji. Ma to znaczenie w przypadku wielokrotnego korzystania z aplikacji, zmiany ustawień lub zmiany dostępu do poszczególnych funkcji aplikacji.

Aplikacja zmienia zabezpieczenie Twojego inteligentnego zamka z urządzenia zdalnie sterowanego na system ochrony w chmurze.

Rejestracja w aplikacji Tedee

Dzięki rejestracji swojego indywidualnego konta Tedee zyskasz dostęp do wszystkich możliwości aplikacji oraz będziesz mógł korzystać z wszystkich zaawansowanych opcji, które umożliwią Ci pełną kontrolę nad urządzeniami oraz pozostałymi użytkownikami systemu bezpieczeństwa Tedee.

Parowanie aplikacji z inteligentnym zamkiem Tedee

Po zalogowaniu się można sparować nowe urządzenie Tedee ze swoim kontem.

Parowanie aplikacji z inteligentnym zamkiem odbywa się zazwyczaj za pomocą dedykowanej aplikacji dostarczonej przez producenta zamka lub za pośrednictwem interfejsu Bluetooth, Wi-Fi lub innych protokołów komunikacyjnych obsługiwanych przez dany zamek. Aby sparować urządzenie Tedee przygotuj swój kod aktywacyjny – jest to kod QR znajdujący się na ostatniej stronie drukowanej instrukcji obsługi urządzenia lub kod QR wygrawerowany na samym urządzeniu. Po pomyślnym sparowaniu aplikacji z zamkiem warto przeprowadzić testowe działania, takie jak otwieranie i zamykanie zamka za pomocą aplikacji, aby upewnić się, że połączenie działa poprawnie.

Parowanie aplikacji Tedee

Uzyskiwanie dostępu do wszystkich swoich urządzeń

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem urządzenia, administratorem, czy po prostu gościem, wszystkie dostępne urządzenia Tedee są zebrane w jednym prostym panelu. Możesz także uzyskać dostęp do ekranu odblokowania, uprawnień udostępniania  i ustawień.

Pod nazwą każdego urządzenia możesz sprawdzić jego status lub zobaczyć powiadomienie o dostępnych aktualizacjach oprogramowania lub niskim poziomie baterii.

Możliwości aplikacji Tedee

Zdalne sterowanie zamkiem i sprawdzanie statusu

Zdalne sterowanie zamkiem oraz sprawdzanie jego statusu to funkcje dostępne w inteligentnych zamkach, które pozwalają użytkownikom na kontrolę dostępu do swojego domu lub pomieszczeń z dowolnego miejsca Główny ekran inteligentnego zamka pozwala zobaczyć jego status i zablokować lub odblokować go za pomocą jednego dotknięcia. To tutaj zobaczysz, czy Twoje urządzenie należy ponownie skalibrować lub naładować. Na dole ekranu widoczne są trzy ikony, które poprowadzą Cię do trzech paneli kontrolnych: przekazywania dostępu, ustawień i dzienników aktywności.

Pamiętaj, żeby zawsze dbać o bezpieczeństwo tych urządzeń, unikając udostępniania niezabezpieczonych połączeń internetowych lub nieznanych aplikacji. Bezpieczeństwo domu jest kluczowym aspektem przy korzystaniu z tego typu technologii.

Jak działa aplikacja Tedee

Przekazywanie dostępu i nadawanie kodów PIN

Inteligentne zamki często oferują możliwość udzielania czasowych uprawnień dostępu lub nadawania kodów PIN innym osobom. Te funkcje umożliwiają przekazywanie tymczasowego dostępu do zamka, co może być przydatne w sytuacjach, gdy chcemy umożliwić komuś wejście do naszego domu lub pomieszczenia, ale tylko na określony czas.

Ekran Użytkownicy prezentuje wszystkie konta uprawnione do korzystania z zamka zgodnie z ich uprawnieniami. Ekran ten posiada dwie zakładki dedykowane albo kontom Tedee, albo PIN-om, jeśli zamek jest używany z klawiaturą Tedee. W obu przypadkach można dodać nowych użytkowników lub PIN poprzez dotknięcie ikony + w prawym górnym rogu ekranu.

Dostęp do drzwi przez aplikację Tedee

Pamiętaj, że przekazywanie dostępu oraz nadawanie kodów PIN powinno być stosowane ostrożnie i z rozsądkiem. Ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo takich kodów, unikając udostępniania ich osobom, którym nie ufamy oraz regularnie aktualizując i zarządzając nimi w przypadku zmiany potrzeb. Ponadto, stosowanie dwuetapowej autoryzacji oraz zabezpieczeń dostępu do aplikacji może dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z inteligentnego zamka.

Edycja danych dostępu

Zarówno w przypadku nowo dodanych, jak i istniejących użytkowników, zawsze możesz edytować ich zakres dostępu, jeśli jesteś administratorem lub właścicielem zamka. To tutaj zarządzasz tymczasowymi, powtarzającymi się lub stałymi uprawnieniami lub zmieniasz ich szczegóły.

Edytowanie danych w aplikacji Tedee

Zmiana ustawień

Ikona ustawień prowadzi do listy dodatkowych funkcji i narzędzi. Tutaj możesz sprawdzić stan inteligentnego zamka (aktualizacje oprogramowania lub poziom baterii) i włączyć powiadomienia push, automatyczne otwieranie lub funkcje odciągania zapadki.

Zmiana ustawień w aplikacji Tedee

Kalibracja inteligentnego zamka

Podczas montażu nowego inteligentnego zamka, włączania funkcji odciągania zapadki lub w przypadku problemów mechanicznych, użytkownik jest proszony o kalibrację urządzenia. Jest to prosty jedno- lub dwuetapowy proces, który zajmuje minutę, ale zapewnia prawidłowe działanie przy każdym obrocie.

Jak skalibrować zamek Tedee

Jeśli jednak napotykasz problemy z kalibracją lub masz wątpliwości, zalecamy skontaktowanie się z pomocą techniczną producenta zamka. Czasem zaawansowane procedury kalibracji mogą wymagać interwencji specjalisty lub serwisu technicznego, zwłaszcza jeśli problem jest złożony lub nie można go rozwiązać standardowymi krokami opisanymi w instrukcji.

Ustawianie automatycznego otwierania drzwi

Automatyczne otwieranie zamka to zaawansowana funkcja, która wymaga dostosowania jej konfiguracji do własnych potrzeb. Po jej włączeniu użytkownik zostanie poproszony o ustawienie lokalizacji swojego zamka oraz stref dostępu, które pozwolą urządzeniu zacząć wykrywać, kiedy wracasz do domu.

Jak ustawić automatyczne otwieranie drzwi w aplikacji Tedee

Aby procedura automatycznego otwierania drzwi mogła się rozpocząć, należy: opuścić strefę OUT – wyjść poza obszar ustawiony wokół domu. To daje pewność, że automatyczne otwieranie drzwi nie rozpocznie się, gdy będziesz w domu.

Następnie należy wrócić do strefy IN. Oznacza to, że wracasz do domu, a Twój smartfon może zacząć wykrywać inteligentny zamek przez Bluetooth.

Możesz kontrolować zakresy wejścia i wyjścia w ustawieniach swojego inteligentnego zamka. Możesz go dostosować do swojego stylu życia, w zależności od tego, jak daleko oddalasz się od domu przed powrotem. Nie ma to tak dużego znaczenia, jeśli dojeżdżasz do pracy lub pokonujesz samochodem większe odległości.

Jeśli jednak mieszkasz w mieście i często załatwiasz swoje sprawy w okolicy, możesz nie opuszczać strefy OUT za każdym razem, tak więc funkcja automatycznego otwierania nie ma szans na uruchomienie.

W jednej z najnowszych aktualizacji oprogramowania sprzętowego – która jest zawsze darmowa i przeprowadzana automatycznie, jeśli używasz Tedee bridge – wprowadzono wiele rozwiązań, które mogą poprawić skuteczność automatycznego otwierania zamka.

Włączanie widżetów mobilnych

Widżety mobilne łączą aplikację Tedee z systemem operacyjnym smartfona, dzięki czemu można sterować inteligentnym zamkiem bez uruchamiania aplikacji. Włączenie mobilnego widżetu może nawet pozwolić na odblokowanie drzwi bez odblokowywania telefonu.

Istnieje również opcja włączenia przycisku powrotu do domu, który ręcznie uruchamia automatyczne otwieranie, rozpoczynając wykrywanie Cię w zasięgu Bluetooth. Idealne rozwiązanie, gdy wychodzisz z domu, ale pozostajesz wewnątrz strefy wejścia.

Widgety w aplikacji Tedee

Widżety mobilne, dostępne dla urządzeń z systemem iOS i Android, dają Ci precyzyjną kontrolę nad tedee nawet bez odblokowywania smartfona czy uruchamiania aplikacji. Oprócz zwykłych przycisków zamykania i otwierania, dodaliśmy nowy niebieski przycisk, który pozwala na ręczne uruchomienie detekcji automatycznego odblokowania zamka.

 

Dostęp do pomocy i ustawień aplikacji

Pomoc w aplikacji Tedee

Panel ustawień w głównym widoku aplikacji pozwala zarządzać konfiguracją aplikacji i uzyskać dostęp do materiałów wsparcia tedee. Tutaj możesz dowiedzieć się o najnowszych wersjach aplikacji, zmienić dane konta lub przeczytać nasze często zadawane pytania.

Może Cię zainteresować również...