DRZWI OD RĘKI
Ekspert radzi, czyli...

Różnice między Tedee PRO a Tedee GO: Sprawdź który model jest dla Ciebie

16 min
Tedee Go czy Tedee PRO - który zamek spełni moje oczekiwaniaModele Tedee PRO i Tedee GO to dwa wiodące produkty w linii Gerda

Modele Tedee PRO i Tedee GO to dwa wiodące produkty w linii Gerda, każdy z nich oferuje unikalne cechy i możliwości. Sprawdź, który zamek spełni swoją rolę w miejscu w którym mieszkasz czy pracujesz.

Przedstawiamy nowy inteligentny zamek Tedee GO. Czym różni się od aktualnej wersji? Dowiedz się więcej o funckajch obu inteligentnych zamków Tedee by Gerda i przekonaj się, który z nich będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Sukces inteligentych zamków Gerda zależy od wielu czynników,  począwszy od projektu, przez rozwiązania techniczne, aż po przyjazne dla użytkownika interfejsy aplikacji.

W artykule przeanalizujemy najnowszą wersję zamka Tedee Go i porównamy ją z dotychczas oferowaną przez producenta wersją Tedee PRO.

 

Który zamek Tedee warto wybrać? Porównanie Tedee PRO i Tedee GO

Tedee PRO, to najmniejszy, najszybszy, najcichszy i najpotężniejszy inteligentny zamek na rynku europejskim. Producent stworzył wersję GO, która ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie innej grupy klientów. 

Nowy Tedee GO został zaprojektowany tak, aby jego instalacja była jak najłatwiejsza i najszybsza dla użytkowników. Montaż nowego zamka zajmuje kilka chwil i nie wymaga wymiany wkładek. Wystarczy włożyć klucz, zainstalować Tedee GO i dokręcić 3 śruby za pomocą dołączonego klucza.

Instalacja w trzech krokach: 

 • Włóż klucz do zamka.
 • Umieść Tedee GO 
 • Dokręć 3 śruby

Tedee PRO - najmniejszy inteligentny zamek na rynku

Tedee PRO wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, co czyni go inteligentnym zamkiem klasy premium.

Wysoka jakość ma wysoką cenę, co może stanowić barierę w zakupie dla początkujących, którzy nie chcą wydawać zbyt dużo  na początku swojej przygody z instalacją inteligentnego zamka, w szczególności, gdy jest on tylko jednym z elementów całego systemu smart w planowanej inwestycji. Tedee PRO wymaga także dodatkowego wyposażenia, takiego jak wymiana całego wkładu lub części wkładu, czy zamontowanie adaptera. To wszystko sprawia, że ​​cena jest wyższa. Całkowity koszt montażu inteligentnego zamka do drzwi składa się z urządzenia (1849 zł) i wkładki (279 zł). Dla porównania: Tedee GO kosztuje 949 zł i w większości przypadków nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów, chyba, że chcemy dokupić dodatkowe funkcjonalności. 549 zł za Tedee Smart Bridge (jeśli potrzebujesz zdalnego dostępu do zamka) lub 549 zł za Tedee Smart Bridge Tedee. Koszt instalacji Tedee GO waha się  od 949 zł do około 2000 zł za pełną wersję zestawu, co jest dużą różnicą w stosunku do Tedee PRO.

Obydwa urządzenia różnią się wielkością i konstrukcją oraz wykorzystują nieco inne rozwiązania techniczne, co skutkuje różnicą w cenie. Biorąc pod uwagę cenę, warto jednak sprawdzić dokładnie, która wersja będzie najbardziej optymalną dla naszych potrzeb. 

Tedee - nowoczesny zamek dla wielu urządzeń

Kwestie cenowe pojawiają się również, gdy klienci chcą kupić i używać wielu inteligentnych zamków jednocześnie. Dzieje się tak w przypadku wyposażania obiektu komercyjnego, gdzie administrator zarządza dostępem do dużej liczby urządzeń dla dużej liczby użytkowników, czy mieszkania na wynajem krótkoterminowy, gdzie jest wiele rezerwacji do przetworzenia w krótkim czasie, a nie kiedy w jednym momencie.
Inteligentne zamki Tedee PRO są drogie, a wymagane dodatkowe akcesoria stanowią barierę w zakupie, ale Tedee GO jest przystępny cenowo, dzięki czemu można łatwo kupić wiele inteligentnych zamków i zainstalować je  samodzielnie.

Jaka jest różnica pomiędzy instalacją Tedee GO, a instalacją Tedee PRO ?

Główna różnica w wymaganiach instalacyjnych pomiędzy Tedee GO i Tedee PRO polega na tym, że Tedee GO nie wymaga montażu żadnych dodatkowych okuć ani wkładek do drzwi. Tedee GO ma wszystko, czego potrzebujesz. Tedee PRO wymaga natomiast wymiany istniejącej wkładki na wkładkę kompatybilną z Tedee, profesjonalnej modyfikacji wkładki lub dodatkowych adapterów. W przypadku Tedee GO modyfikacje adaptera lub cylindra wymagane są tylko w przypadku montażu w zamkach skandynawskich lub szwajcarskich.

Instalacja: Użytkownicy mogą samodzielnie zainstalować zarówno Tedee GO, jak i Tedee PRO.

Metody instalacji tych dwóch modeli inteligentnych zamków różnią się  stopniem trudności.

Tedee GO został zaprojektowany tak, aby  większość użytkowników mogła go samodzielnie zamontować w kilku krokach na zamkach z europejskimi wkładkami.  Nie są wymagane żadne dodatkowe narzędzia. Zamek mocuje się trzema śrubami za pomocą dołączonego małego klucza sześciokątnego. Jeżeli wkładka nie wystaje poza tarczę lub rozetę, konieczne będzie przyklejenie dodatkowego adaptera. Natomiast aby zamontować Tedee PRO w europejskim zamku konieczna będzie wymiana wkładki lub docięcie klucza na adapterze Tedee. W obu przypadkach wymagane są dodatkowe narzędzia. Na rynku europejskim stosowane są różne rodzaje zamków do drzwi i różne długości wkładek. Użytkownicy mogą wybrać własne wkładki lub skorzystać z pomocy zespołu wsparcia Tedee. Zaleca się jednak, aby profesjonalny ślusarz wybrał niezbędne komponenty i przeprowadził montaż. W przypadku zamków skandynawskich, instalacja z wykorzystaniem adaptera przebiega bardzo podobnie. Nasze instrukcje w postaci filmów powinny wystarczyć do samodzielnego montażu zamka Tedee PRO.

Czy oba zamki będą pasować do moich drzwi?

Jeśli Twoje drzwi  otwierają się do wewnątrz, nie ma żadnych dodatkowych wymagań, aby zainstalować inteligentne zamki Tedee GO i Tedee PRO. Jeśli jednak drzwi otwierają się na zewnątrz, Tedee musi ominąć framugę i nie zahaczać o nią podczas otwierania drzwi. 


Sprawdź czym różnią się oba nowoczesne, inteligentne zamki Tedee:

Wygląd:

Tedee GO i Tedee PRO mają podobne okrągłe kształty gałek. To sprawia, że ​​są niemal identyczne, gdy patrzy się na nie z daleka.  Obydwa inteligentne zamki są dostępne w kolorze srebrno-białym i grafitowo-czarnym. Pozornie identyczne z wyglądu kryją detale konstrukcyjne, które oferują unikalne cechy i rozwiązania.Główną różnicą jest wielkość urządzenia. Tedee PRO montowany jest  na wkładce przypominającej standardową gałkę, Tedee GO zaś mocowany jest do tradycyjnego metalowego klucza, co zwiększa jego rozmiar:  Aby montaż był łatwy, klucz musi mieścić się w obudowie zamka. To nie koniec różnic. Aby zapewnić niższą i przystępną cenę, Tedee GO jest również wykonany z tańszych materiałów i  napędzany standardowym silnikiem, ale zapewnia podobną siłę otwierania drzwi jak wersja Tedee PRO.

Rozmiar:

Tedee GO ma o 12 mm większą średnicę i o 8 mm dłuższą długość całkowitą niż Tedee PRO, dzięki czemu korpus wystaje znacznie bardziej z drzwi niż Tedee PRO.
Model Tedee PRO został zaprojektowany z dużą dbałością o jakość, a jego elegancka obudowa wykonana jest w całości z anodyzowanego aluminium. Połączenie mniejszego układu przeniesienia napędu i specjalnie opracowanego akumulatora zaowocowało minimalistycznym kształtem i wyjątkowo dużą wytrzymałością.
Tedee GO umieszczony jest  w obudowie  ABS. Jest to materiał trwały, lekki i niedrogi w produkcji. Dwie wersje kolorystyczne obudowy: srebrna malowana  z białymi guzikami oraz  ciemny grafit z czarnymi guzikami nadają jej stylowy wygląd nawiązujący do Tedee PRO.

Jakie są różnice między Tedee GO, a Tedee PRO?

 • Elektronika:  Tedee GO i Tedee PRO powstały w nieco innych założeniach Zasilanie Tedee PRO wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną baterię litowo-jonową 3000 mAh. Tedee GO wykorzystuje 3 standardowe wymienne baterie CR123A. Podobnie jak tradycyjne baterie AA, można je kupić w sklepach z elektroniką i wymienić w mniej niż minutę. Można także używać baterii CR123A do Tedee GO sprzedawanych w  sklepie internetowym.W przypadku Tedee GO przeciętny czas pracy urządzenia na jednym zestawie baterii CR123A to 6 miesięcy, natomiast Tedee PRO na jednym ładowaniu pracuje przeciętnie 6-10 miesięcy.
 • Mechanika:  Tedee GO - jest głośniejszy niż zamek Tedee PRO. Dzieje się tak, ponieważ Tedee GO wykorzystuje zwykły silnik prądu stałego, podczas gdy Tedee PRO jest napędzany bardzo wydajnym silnikiem bezrdzeniowym. Tedee PRO gwarantuje wyjątkowo cichą i płynną pracę dzięki zoptymalizowanemu pod każdym względem mechanizmowi przekładniowemu.
  Sterowanie: Tedee GO i Tedee PRO mają dokładnie te same funkcje sterowania: automatyczne blokowanie i odblokowywanie, udostępnianie dostępu i inne.
 • Bezpieczeństwo: Pod kątem ochrony, oba modele inteligentnych zamków Tedee wykazują tę samą skuteczność: operują na bazie tych samych rozwiązań cyberbezpieczeństwa.
 • Kompatybilnosć: Tedee GO i Tedee PRO są kompatybilne z innymi urządzeniami Tedee: ze smart bridge, klawiaturą i modułem przekaźnikowym.

 

Który z nich powinienem wybrać?

 

Tedee GO

 • Dom: Mieszkasz w wynajmowanym lokalu. Wnętrze Twojego mieszkania ma bardziej swobodny charakter. Szukasz rozwiązania typu “zrób to sam”, które pozwoli Ci zachować te same klucze.
  Preferujesz ekonomiczną opcję i chcesz zapłacić mniej za te same funkcje. Integracja z Apple Home nie jest dla Ciebie w tej chwili teraz istotna.
 • Firma: Szukasz najbardziej ekonomicznego sposobu na wprowadzenie bezprzewodowego systemu zarządzania dostępem. Twoja konfiguracja dostępu wymaga wielu inteligentnych zamków.
  Chcesz zminimalizować wydatki na profesjonalne usługi i sprzęt.
 • Wynajem:
  Szukasz łatwego i ekonomicznego rozwiązania, aby wynajmowane mieszkanie obsługiwać za pomocą nowoczesnych technologii. Zarządzasz wieloma obiektami i potrzebujesz rozwiązania, które pasuje do Twojego budżetu.

Tedee PRO

 • Dom: Wysoko cenisz doskonałą jakość i design. Twój wystrój wnętrza wymaga minimalistycznych urządzeń o wysokiej jakości. Dopuszczasz konieczność wymiany kluczy i oczekujesz profesjonalnej instalacji.
  Twoim priorytetem jest wybór urządzeń o najwyższej jakości i trwałości. Nie masz problemu z zainstalowaniem nowej wkładki w drzwiach. Chcesz korzystać z Apple Home i Siri.
 • Firma: Chcesz, żeby wejścia główne do firmy było Twoją wizytówką. Chcesz wyróżniać się luksusowym wystrojem wnętrza. Chcesz wynająć specjalistów do wymiany wkładek i instalacji inteligentnych zamków.
 • Wynajem: Chcesz trzymać wysoki standard wynajmowanego mieszkanie i poszukujesz produktów najwyższej jakości. Chcesz, aby mieszkanie, które wynajmujesz korzystało z systemu inteligentnego domu Apple Home.

Najnowszy model z rodziny Tedee Smart Lock wypełnia istotną lukę na rynku inteligentnych zamków. Tedee GO oferuje większość korzyści stylu życia bez kluczyka.  Instalacja jest bardzo łatwa i dostępna w przystępnej cenie. Jednocześnie Tedee PRO pozostaje topowym produktem  jako najmniejszy, najsilniejszy inteligentny zamek  na rynku. Tedee PRO ewoluowało, aby być bardziej wydajnym i cichszym niż  pierwsza wersja. Niezależnie od tego, czy mieszkasz we własnym domu, prowadzisz firmę, czy wynajmujesz mieszkanie nad morzem, jeden z zamków Tedee będzie idealnie dopasowany do Twojego budżetu, gustu projektowego i stylu życia.

Odwiedź nasze salony, zainwestuj w bezpieczeństwo i wygodę. 

 

Może Cię zainteresować również...